| Hussky a întrebat:

Prin ce metode vă arpopiați mai mult din punct de vedere spiritual de Dumnezeu?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Prin studierea Cuvantului, citind Psalmi, prin rugaciune iti poti deschide inima inaintea lui Dumnezeu.

| William a răspuns:

Nimic nu te apropie mai mult de Dumnezeu ca rugaciunea.

| OOOLEOOO a răspuns:

Yoga(Meditatie), si ritualuri Nyabinghi.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Prin studiu sârguincios şi meditare asupra Bibliei.
Prin rugăciune.
Prin meditare asupra lucrurilor create de El.

| DyNo a răspuns:

Prin ganduri bune, nobile, onorabile, etc. Intr-un cuvant prin scopuri si sentimente pozitive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Priin rugaciune,si traind, ingereste in trup, ajutanad pe ceilalti cu vorba, cu fapta, fiind un izvor de bunatate, pace si linistire si ajutor, pentru multi.

| Qinz a răspuns:

Prin citirea cuvantului.Deschid biblia la intamplare si unde se deschide, acolo citeschappy

| Labyrinth a răspuns:

Eu privesc acest Dumnezeu ca fiind pe o treaptă mai înaltă decât mine în evoluţie, nu mă refer la Dumnezeul biblic sau orice alt zeu, mă refer la o putere, o energie. Încerc să urc meditând şi învăţând, căutând şi încercând să nu judec fără motiv şi fără să cunosc.

| phantomitza a răspuns:

Rugaciune si implinirea voii lui cel mai mult. Si te ajuta mult spunand rugaciunea lui Iisus sau a inimii cum ii se mai spune aceasta: "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul/pacatoasa", descoperi rautatile din tine si apoi apare bucuria duhovniceasca. happy

| comandamente a răspuns:

Metoda cea mai eficienta este prin Isus Hristos,
Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. (Ioan.14:6)
Amin

| poatenimik a răspuns:

Am sa iti raspund cu 2 randuri din cartea mea care este inca in lucru.
Noi experimentam toate acestea pentru a invata trebuie sa ai incredere in tine ca vei reusi desi mie mi-se pare ca o joaca acum pentru ca stiu ce caut
Eu caut adevarul,pacea, iubirea, intelegerea, intelepciunea, lumina sufleteasca EU il caut pe Dumnezeu si doar prin ele il pot gasi pentru ca el este toate acestea.

| Hintar_Cristina_1999 a răspuns:

Prin fapte bune sa te rogi in fiecare zi lui Dumnezeu sa spui mereu adevarul sa gandeste mereu bun