| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Religia afirmă că în spatele oricărei fiinţe se află câte un înger păzitor. Întrebarea mea se referă la ce făceau aceşti îngeri ai milioanelor de evrei când aceştia erau ucişi de nazişti? Ce fac îngerii păzitori când persoane nevinovate sunt ucise de criminali? Ce fac îngerii păzitori ai criminalilor când aceştia ucid?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

A fost si acolo un inger, dar nu in forma supranaturala, numele lui e Oskar Schindler si a salvat peste 1000 de evrei si mai era si de nationalitate german si prieten cu armata nazista.

87 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Eu stiu ca ingerii pazitori te protejeaza impotriva demonilor etc A atacurilor spirituale. Dar eu tot am cosmaruri cu demoni si monstri si ma trezesc tremurand de frica! crying((( Da mersi ingerule

| Celcestietot a răspuns (pentru brokxy):

Visele ca visele, dar important este, că nu te lasă să mori acolo și că te protejează și în realitate.

| anonimg a răspuns (pentru brokxy):

Velia, pune-L pe Dumnezeu la încercare: roagă-L seara ca să îți dea un somn odihnitor, și să nu mai fi chinuită de visuri urâte.
Dimineața când te vei trezi caută să-ți aduci aminte dacă ai mai visat urât.

| Octavian199 a răspuns (pentru anonimg):

Dumnezeu nu da nimic, ca e fictiv.

| Helper07 a răspuns:

Cred ca ingerii pazitori te feresc mai mult cand esti intr-un pericol neobservabil (parerea mea), Ingerii nu pot face totusi nimic fara voia lui Dumnezeu.

| RaulAlmășan a răspuns:

Ok religia spune, serios?
Care relegie?
Toate religiile crestine au ca baza Biblia, daca o religie contrazice Biblia se numesc eretici.
Cat despre Evrei a fost proorocit ca vor fi chinuiti.
Si tot nu se vor pocai, si asa a fost, ei Inca nu cred in Domnul Iisus Hristos.

| AG777 a răspuns:

Si nu numai, de exemplu ce fac ingerii pazitori atunci cand sute de mii de copii sunt rapiti si traficati fie pentru prostitutie fie pentru organe?