| AvalohAlyn a întrebat:

Exista ingeri? Ce credeti despre ingeri? Dar despre ingerii pazitori? Credeti ca exista asa ceva?
Sau altceva, este o femeie, Doreen Virtue care face terapii cu ingeri.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Doreen e bolnava psihic.

| danay72 a răspuns:

Exista îngeri, serafimi și heruvimi, nu sunt în Biblie îngeri pazitori.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Nu stie nimeni daca exista ingeri sau cel putin nu poate sa dovedeasca, asa ca nu prea au rost intrebarile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru RobertG101):

Ceva mai idiot n-am auzit, dar acum ca am citit raspunsul tau la intrebare, nu ma mira. Cat despre aer, a fost dovedit stiintific datorita substantelor din care este alcatuit si traim datorita lui. Ce a fost dovedit legat de ingeri?

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns (pentru RobertG101):

Incerci sa pari deschis la minte, dar esti pur si simplu prost. ''Am repetat ideile altora'', nu sunt idei in primul rand, sunt fapte si de ce as incerca sa dovedesc ca ceea ce respiram noi nu sunt doar niste simple substante, cand chiar asta vreau sa spun. Tu incerci sa o faci si nu reusesti, neavand nici o logica in ceea ce spui. Vezi-ti de treaba ta si nu-ti mai irosi timpul cu raspunsuri de astea.

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da exista îngeri.Sunt fiinte spirituale create de Dumnezeu in Cer (Cauta in Biblie la:Faptele apostolilor 8: 26-31; Deasemenea îngerii, se pot înfătisa înaintea lui Dumnezeu Luca 24:39Matei 18:10; Uneori îngerii s-au materializat ca oameni pe pământ pentru a putea împlini unele sarcini trasate de Dumnezeu, dupa care s-au dematerializat si s-au întors in Cer. (Judecători 6:11-23; 13 :15-20).Daca doresti mai multe accesează jw.org.ro si găsesti.

| andMM123 a răspuns:

Da exista ingerii pazitori ii primesti cand te nasti si te vor conduce in ceruri dupa ce morii si sunt mai multe feluri de ingerii...