| Inferno a întrebat:

Rezolvati ceva daca raspundeti cu "Dumnezeu a facut" la intrebari complexe?

12 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Daca iti este sete rezolvi cv daca ne impartasesti structura moleculara a apei?

| Inferno explică:

Pe omaeni i-au inventat animalele, mai exact Marele Elefant Roz, Trompi.
El este creatorul. A creat omul in laboratoare ultramoderne neexistente.

| Inferno explică:

Cine ne-a creat, Dumnezeu?

| Inferno explică:

Sunt milioane de biologi in toata lumea care stiu biologie la perfectie si sunt atei.

| OOOLEOOO a răspuns:

Pui capat semnelor de intrebare, si incepi sa traiesti happy

| Archdaemon a răspuns:

Ce a facut Dumnezeu? din cate stiu noi l-am facut(a fost inventat de oameni)

| Archdaemon a răspuns:

Acum ce vrei sa spui ca iti vine mai usor sa iti explici asta prin religie?

| Archdaemon a răspuns:

O poti dovedi?

| RAY a răspuns:

Adevărul e că oamenii vor cere întotdeauna o religie expusă în imagini și cu un halou de supranatural. Ei nu vor știință; sunt terorizați de ea ca de moarte, pentru că singura predică a științei este că tot ce e viață mănâncă altă viață și tot ce e viață moare. Masele nu vor accepta niciodată știința până când nu le va oferi un paradis pământesc. Atât timp cât va exista sărăcie, vor exista zei. - Will Durant

| martzian a răspuns:

Depinde de intrebare. Uneori, recunoscand asta, oferim o ipoteza (mai) plauzibila fata de (mult) studiatul "nimic" sau "nu se stie inca". Iar daca El insusi ne cere sa o adaugam atunci nu mai ramane nici un dubiu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hadesule? inteleg ca o faci pe desteptul prin intrebarile tale.in spiritul lumii unii chiar cred asta.dar uita-te la raspunsuri si vezi diferenta.la crestini mantuirea este pesonala.dar la atei ratacirea e in gasca, si frica lor, si realismul dau de gandit unuia care gandeste.problema este in felul urlator; vai de cel ratacit.dar, mai vai, de cel prin care vine ratacirea.acuma judeca si tu, ca doar ai cap.probabil si minte.in spiritul lumii, chit ca nu o poti arata sa o vedem.

| Silviuloan a răspuns:

Da.