| Theo94 a întrebat:

Romani care nu stiu ce sarbatorim de paste:

https://www.youtube.com/watch?v=5YqujgN7T70

Ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

LoL. Toata lumea stie ca de paste sarbatorim venirea iepurasului.

| danay72 a răspuns:

Dar multi oameni nu stiu ce insemna Pastele si ca si Isus l-a tinut. Exod12:1-14,Luca22:1,7-12

| anonimg a răspuns:

Tare simpatic domnul acela care se scarpina in cap si spune: "M-ati omorat". happy
Totusi, sunt multi oameni care mor fara nadejdea vietii vesnice... Cine le va duce speranta?

| Mădă0611 a răspuns:

Numarul mare al crestinilor e dovada ca dumnezeu exista, asta scrie intr-un articol, astia sunt toti crestini. laughing E minunat!

| milan9 a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura Pastele creştin (Sarbatoarea Învierii Domnului) cu pastele iudaic (sarbatorirea iesirii din robia Egiptului) prezentata in Exod 12, 1-14. Numai din mare ratacire ar putea cineva afirma asta...

| sublime89 a răspuns:

Ii stiam deja pe multi crestini ca fiind ignoranti si-n legatura cu propria lor religie, deci nu ma mira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care stiu, sa spuna si celor care nu stiu, fiindca mainile se spala una pe alta si amandoua spala fata.nu judecati in pripa fiindca, daca iisus Hristos este capul bisericii sale, biserica este trupul, noi santem madularele.si la fel ca la trupul nostru,care are organe de mai multa cinste,si organe de mai putina cinste,dar la fel de importante,asa si in biserica, sant mladite care aduc rod si mladite care nu aduc rod. cele care nu aduc rod, se taie primavara, fiind uscate, si se arunca in foc.dar bunul Dumnezeu este un bun gradinar. gospodar si harnic.nu stii, te invat.nu poti? te ajut.nu vrei? e alegerea ta, nu te oblig.dar esti pierdut.