| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt ateu si vreau sa-i conving pe credinciosi ca nu exista D. Sunt mai multe intrebari de pus.
1. De unde stiu crestinii ca sigur exista D., si nu exista Allah, Budha, sau alte divinitati? R: Toate "divinitatile" vazute de oameni sunt de fapt extraterestrii, dar oamenii acum 2-3 mii de ani erau prea prosti ca sa stie ca acea "divinitate" de fapt vine de pe o alta planeta. Multe popoare au fost "construite de extraterestrii. Egiptul de cine credeti ca a fost construit? Piramidele... este ridicola acea teorie despre construirea lor... Oamenii pur si simplu nu aveau tehnologia necesara pentru a construi acele colosale cladiri. Au fost ajutati cu tehnologie extraterestra.
2. Daca oamenii nu au fost creati de D., atunci de cine? R: DE EXTRATERESTRII. Extraterestrii au ajuns pe Pamant si au evoluat genetic maimutele, pentru ca ei aveau (si au) tehnologia necesara pentru a face maimutele din ce in ce mai inteligente. Oamenii vor deveni din ce in ce mai inteligenti din cauza experimentelor pe care inca le fac extraterestrii pe ei.
3. Ce este cu acea lumina in forma de cruce din spatiu? Poate este o gaura vierme pe care o folosesc extraterestrii pentru a ajunge aproape de Pamant.
4. Cum poti explica ca Pamantul nu a fost creat de D? Simplu: Relatarile Bibliei spun ca Pamantul a fost creat acum cateva mii de ani, ca este o planeta tanara, dar, nu avea cum sa aiba podisuri, munti si toate aceste forme de relief. Aceste forme de relief se formeaza in milioane si milioane de ani.
Mai sunt o groaza de intrebari dar nu am timp sa raspund la toate. Sper ca vi s-au luminat mintile!

42 răspunsuri:
| dedy99 a răspuns:

Foarte adevarat ce spune acest anonim, nu credeam ca o sa gasesc un om care are idei ca si mine.Ai putea sa imi dai un nr de telefon sa un id?

| LaurentiuNA a răspuns:

Bai si eu sunt ateu dar nu incerc sa schimb credinta lumi.Ea poate crede in orce chiar si in piatra in forma de hexagon gasita in curte.
1.Practic tu te crezi ateu dar nu esti pentru ca si tu crezi intr-o divinitate.A fi ateu inseamna sa crezi in tine si in ceea ce exista cu adevarat(de ex:tu esti un om ai divezi ca omul exista)
2. Oameni de atunci au fost inventivi cum sunt si in ziua de azi noi inca ne dezvoltam in tecnologie si in alte domenii.
3.Pentru crestini, ortodocsi, mulsulmani etc. nu mai criticati asa mult ateii.Noi nu va criticam pe voi ca, credeti in dumnezeu asa ca nu ne criticati nici voi.Si sa mai stiti cv. crestinismul a adus tara unde este acum.