| rroobbeerrtt a întrebat:

Am cautat in biblia ortodoxa si am gasit in geneza capitotul 2 : 1, 2, 3 ca dumnezeu a binecuvantat ziua a 7 ca odihna pentru toata lumea. Dupa am gasit in marcu 16: 1.2 si scrie acolo clar ca duminica e prima zi din odihna si in calendarul ortodox e pasa duminica prima zi a saptamana.Atunci de ce cred ortodoxi ca ziua a 7 e duminica? in biblie scrie k prima zi e duminica in ( Marcu 16: 1, 2 http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=53&cap=16 )

33 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns (pentru HueyFreeman):

Don't feed the troll! Trolls like to suck cock, so give them some! Mai ales astuia!

| 0747282233 a răspuns:

Adevarata zi de odihna e sambata