| Maxim96 a întrebat:

Ce simtiti de fiecare data cand cititi/auziti preadulcea chemare a Mantuitorului:"Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni pe voi!"?

49 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Sunt niste cuvinte pe care le am in memorie. Si sunt printre cele mai dorite, pentru ca arata ca Hristos are puterea de a ierta pacatele.

| Vi003 a răspuns:

"Osteneala si impovararea" sunt pacatele, mai mari sau mai mici; "va voi odihni..." este gestul suprem al Mantuitorului, acela de a iertarta/mantui pacatele facute de om cu voia sau fara voia lui.

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 explică (pentru ßirGagaWelch):

De ce zici ca nu functioneaza?

| Maxim96 explică:

Nu-ti e rusine sa spui asa ceva?

Răspuns utilizator avertizat
| TheDarkOfYourDreams a răspuns (pentru Maxim96):

De cine sa imi fie rusine?

| Polonic1 a răspuns:

Absolut nimic.

| Maxim96 explică (pentru TheDarkOfYourDreams):

De Cel care te cheama.

| sublime89 a răspuns:

Nu simt nimic, pentru ca nu vad cum un om care a trait acum 2000 de ani si pe care nu-l cunosc absolut deloc ma poate ajuta.

| dracu14 a răspuns:

Trebuia sa simt ceva? mantuitorul asta pare ca are pensiune si isi face reclama.

| Maxim96 explică:

Nu! Te cheama la El, ca El e visteria tuturor bunatatilor!

| Maxim96 explică:

Nu te ingrijora ca sunt sanatoshappy

| ErrorFound a răspuns:

Voma. Fiecare carte in care este scris ce-ai spus tu acum(si am citit eu din ea) e acum verde.

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Maxim96):

"El e visteria tuturor bunatatilor!"
Poate bunaciunilor ai vrut sa zici. rolling on the floor

| Maxim96 explică (pentru NameoftheCentury):

La El e toata bogatia cea nestricata.Toata bunatatea de la El vine.

| Dreamer a răspuns:

Inteleg ca are o batista cu, cloroform ca sa ne adoarma. Glumesc bineinteles!
In cel mai,, spiritual'' mod posibil din acest citat inteleg sa meditam asupra lucrurilor bune pentru a ne calma si a ne recupera optimismul...sau sa mergem la psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxim96):

Da se vede

| Miauti a răspuns:

Parca m ar duce la moarte. asta inteleg.

| Maxim96 explică (pentru anonim_4396):

Da crezi asta pentru ca spun adevarul. Iisus a spus ca vom fi defaimati pentru numele Lui!
Cu noi este Dumnezeu!

| RAY a răspuns:

Ce simntiti voi cand cu fiecare pacat il crucificati pe isus? ba maxim de ce sunteti asa rai, barfiitori voi crestini de ce trebuie sa faceti rau?
nu exagerez deloc

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Dar ce rau facem noi? Crestinismul de ziua de azi nu-i ca acela de inainte.E apostazie!
Iisus a patimit pentru noi ca sa ne mantuiasca.Da cadem, dar ne ridicam, alergam cu lacrimi catre El si ne marturisim pacatele.Sangele Lui curata orice pacat.Viata de crestin este un sir de caderi si ridicari.

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Lasa-ma cu viata voastra de crestini

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Pai crede ce vrei.Noi avem nadejdea si scaparea-Iisus Hristos.Voi?

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Eu am ratiunea ca daca vrei sa bine il faci indiferent de cea ce crezi

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Cu ratiunea ateista nu ajungi departe.Voi stiti ca El exista, pur si simplu i-L ignorati.

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Da si voi stiti ca exista zeus de aia nu credeti ca exista, voi daca stiti ca exista de ce pacatuiti?

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Care Zeus ma?
Miturile acele pagane.Ce mi-a dat mie zeus care nici nu exista.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Parca e reclama la saltele/paturi thinking

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Ce reprezenta zeus pentru greci? de ce trebuie sa-si dea ceva ca sa crezi tu crezi din interes in dumnezeu