| whitelore00 a întrebat:

Salut!
De o perioada de timp ma simt foarte apropiata de islam.Ma informez despre ei, citesc despre ei. Am inceput sa am ganduri despre faptul ca islam si allah sunt religia si dumnezeul adevarat. Incerc sa scap de asta dar literalmente nu ma ajuta nimic... Ce pot sa fac ca sa scap de chestia asta...

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu ne promite raiul, sunt atâtea versete care dovedesc acest lucru. Allah nu este Dumnezeu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Aloooo dumnezeul avramic e la toate religiile avramice unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta se spune și se crede, dar, după cum am zis, Allah permite lucruri pe care Dumnezeu nu le permite, cum ar fi, Dumnezeu nu permite ca un bărbat sa aibă mai multe neveste dar Allah permite asta. Dacă Allah ar fi fost Dumnezeu, ar fi avut aceleași legi și porunci și nu s ar fi contrazis între ele.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Și Solomon avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule sunt 35000 de demonatiuni crestine, sa vina iisus sa spuna care este ceea corecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu are legătură cu subiectul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Are,ca repet tu nu reprezinti crestinismul, asta cu vinul poate avea multe raspunsuri diferite, ortodoxi, catolici spun ca era vin voi aparuti recent spuneti ca era must iar in apocalipsa scrie ca aia falsi vor aparea la sfarsit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cu tine nu are rost discuția, stau sa ma repet mereu ca să înțelegi. Tu îmi tot aduci argumente pe care eu deja le am explicat și nu ma mai repet

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule eu iti spun ca daca vorbesc cu 35000 mii de crestini fiecare spune diferit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu la toți este adevărul, adevărul e la cei care spun din Biblie, de la Dumnezeu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti aveti acelasi carte cu modiificari intentionate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu toate traducerile au modificări. Traducerea pe care o folosesc eu e corecta.