| Maxim96 a întrebat:

Prin ce va manifestati voi iubirea fata de Dumnezeu?

35 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti dovedi ca ceva nu exista. La fel cum nici tu nu poti dovedi ca unicornii nu exista.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

1 Ioan 5:3 - "Căci iată ce înseamnă iubirea de Dumnezeu: să respectăm poruncile sale, iar poruncile sale nu sunt grele".

| Aedab a răspuns (pentru ShockWaver):

Dar uita-te ce ai scris mai sus.
Ala e raspuns de om intreg la cap?
Inca mai astept sa imi spui ce parere folositoare i-ai adus celui care a pus intrebarea.
Prin raspunsul ala, tu esti cel incult, draga ShockWaver.

| CariocaTha a răspuns (pentru NOname):

Si eu te iubesc! >big grin

| Oleg20 a răspuns:

Ne putem arăta iubirea faţă de Dumnezeu slujindu-l cu credinţă, îndeplinindu-i poruncile şi manifestînd ascultare şi credinţă faţă de El.