| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am o intrebare si vreau parerea voastra
Sunt in clasa a 6-a si profa de religie m-a intrebat daca vreau sa merg la olimpiada
Sa merg? avand in vedere ca anul trecut am fost si am luat locul 2 la locala(92 puncte din 100) si la la judeteana am luat locul 16(6 puncte din 10)
Sa merg sau ma nu merg?

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti in stare, cine te opreste?

7 răspunsuri:
| Georgex12 a răspuns:

Olimpiada la religie?laughing
Nici nu stiu de ce ar trebui sa mergi la asa ceva.In cazul in care vrei sa iti arati credinta prin olimpiada, mai bine nu mai merge.Credinta in Dumnezeu nu tine de religie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Curaj si bafta!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Georgex12):

Daca erai in locul lui si erai propus, ce faceai? Asa se detaseaza cineva din turma cu spiritul ei si de obicei numai cei mediocri se opun cand vad pe cineva incercand sa faca altceva decat ceilalti.

| Georgex12 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Daca eram in locul lui, nu mergeam.Filozofia ta sta cam la pamant atata timp cat nu o argumentezi si vorbesti la modul general.Te poti detasa din "turma" (societatea) doar daca cunosti marile secrete ale lumii sau daca l-ai descoperit pe Dumnezeu in sufletul tau fara sa mai cunosti acele secrete.
Te-as fi contrazis mai mult daca nu vorbeai asa de voalat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Georgex12):

N-a fost atac la persoana! Eu daca nu fac nimic si aflu ca altul face si nu e intre preferintele mele ceea ce face, atunci intreb ce l-a apucat s-a lovit la ceas, etc...

| MMihai a răspuns:

Ce câștigi dacă mergi la olimpiada de religie?
Ce pierzi dacă nu mergi la olimpiada de religie?

| tasmania a răspuns:

Ai castigat? Continua! N-ai castigat? Continua!