| Okkultist a întrebat:

Ca sa aduci o religie inapoi va fi greu? Mai exact religia antica egipteana, sunt oameni pe pamant care vor sa faca asta. Bineanteles am o datorie sufleteasca sa fac asta. Credeti ca lumea o va accepta? Cel putin este o religie, nu o secta. Nu vreau sa intru in detalii, dar eu si inca ceva persoane ne dorim foarte mult sa facem asta.
Akhenaton a spus candva: "Disperarea nu are margini, dar totodata stiu ca voi avea ce imi doresc, chiar daca voi muri, ma voi ridica la Orizont si voi lumina deasupra intregii lumi. Trebuie sa existe doar iubire."
Nimeni nu poate sti tot, dar el chiar inainte de a avea un scop se simtea izolat. a fost respins inca de la inceput de oameni pentru ca arata diferit. oamenii nu s-au gandit sa ii priveasca si sufletu,
apoi si-a propus ceva si nu s-a mai lasat atins de vorbele oamenilor.
Oare daca nu renuntam v-om putea?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ca o religie să fie "vie", este suficient să aibă 2-3 adepţi care încă sunt în viaţă, deci nu văd ce vă opreşte. Nu e nevoie neapărat de o turmă.
Iar dacă lanţurile acestei religii îţi sunt pe plac, poartă-le cu plăcere (fără să le impui şi celorlalţi). : )

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei/veti putea readuce religia egiptului antic, dar puteti incerca. Succes!

| oprescudorin11 a răspuns:

Greu de crezut, religiile dureaza mult, dar odata moarte : Kaput.

| Felys a răspuns:

Decat sa inviati o religie apusa demult mai bine inventati ceva nou, util omenirii, las-o nabii de religie, asta nu face decat sa ne traga inapoi, si nu vorbesc numai de religia mentionata de tine ci de toate cele existente

| Okkultist explică (pentru Felys):

Deoarce omul exagereaza si nu poate sa perceapa divinitatea la un nivel fizic atat si subtil. Ii uncurca pe oameni ce nu se cunosc pe ei insisi. A fi mai bun banuiesc ca este util omenirii. Nici o religie nu te va trage in jos daca stii sa le accepti pe celealte si sa,, te imbratisezi". Pentru oameni care cred ca religia nu este buna; de aceea exista budismul. Un mod de viata de a trai, cum trebuie sa fie si kemetismul si pararel sa fie o religie. Sunt cateva religi rele care nu o sa le dau numele, care incearca sa controleze masele de oameni prin diferite metode. Nu religia te trage inapoi, ci incapacitatea ta de a o intelege! Cei care au infintato, si acel ceva carea a infintato, erau sigur niste fiinte cu o capacitate intelectuala si subtila rar intalnita si numai o capacitate divina putea sa se materializeze pentru a face aceest lucru. Nu pot fi toti adepti unei religii filozofi nu? Nimeni nu va ajunge la eliberare daca se opreste sa culeaga floricele. Ajungi doar sa vrei. O data cu stingerea Egiptului antic, s-a stins si trecutul. Doar o zi cer sa fie ca inainte. Singurul lucru care va fi util omenirii este respectul fata de sufletul lor si de fizicul lor. O data ce le au pe aceestea doua, nu se va mai crea nici o problema. O data ce iti respecti sufletul tau, esti capabil de al respecta/intelege si pe alt cuiva. Sper sa-ti schimbi parerea, despre asta personal am apreciat punctul tau de vedere sperand ca ma vei ajuta. Mult noroc!

| Okkultist explică (pentru NOname):

Asa isi gaseste omul intr-un loc, iubirea fata de oameni. multumescwinking >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Datoria ta sufleteasca este sa faci pentru sufletul tau ceia ce faci pentru trupul tau.adica sa dai ce e mai bun,mai frumos mai sublim mai inaltator, fara sa ceri ceva in svhimb, fiindca toate vor veni de la sine, dupa principiul, atractiei universal ori dupa cum spune romanul; bine faci, bine gasesti.

| ErrorFound a răspuns:

Cred ca ar fi singura "religie" ce trebuie pastrata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing am trait sa o aud si pe asta.

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Adica? Ce este prin aceest raspuns sec si fara sens? Are vreo logica sau legatura? Sincer nu fac pe desteptul sau imi bat joc de tine. Dar vreau sa ma faci sa inteleg tongue Intrucat esti un asemenea filozof as-i vrea sa-mi partasesti din invataturiile tale de viata, sau chiar si spirituale deoarece noi toti ceilalti suntem niste prosti.,, Faraonul" meu,, maret" tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Okkultist):

"Adica?"
Adica tu chiar crezi in acei zei sau doar faci ceva din lipsa de ocupatie?
" Ce este prin aceest raspuns sec si fara sens?"
Sa sti ca acest raspuns are foarte mult sens. Nonsensul exista insa la oamenii care nu poseda materia cenusie necesara intelegerii acestuia.
"Are vreo logica sau legatura?"
Intrebare idioata.
"Sincer nu fac pe desteptul sau imi bat joc de tine."
Nici nu credeam. Insa ti-ai cam batut joc de acest raspuns si de timpul tau. Si iti bati in continuare incercand sa faci lucruri tampite in loc sa faci ceva serios. happy
"Intrucat esti un asemenea filozof as-i vrea sa-mi partasesti din invataturiile tale de viata, sau chiar si spirituale deoarece noi toti ceilalti suntem niste prosti.,, Faraonul" meu,, maret""
Nu am timp de tine. O discutie amanuntita cu tine=pierdere de timp.

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Esti hazliu nene, nu ai inteles ca nu ma intereseaza. E treaba mea ce fac cu bani mei. Iau cumva de la tine? De ce este o intrebare idioata, eu de la tine nu am ce invata. Ai dato pe golanie si pe prostie cu mine, stai linistit stiu si din astea, iti garantez ca sunt mai bun la capitolul asta decat tine. Incepand de la relati si terminanduse la ce vrei tu. Daca erai un om inteligent, imi raspundeai:,, Este alegerea ta ce crezi" asa cum iti va raspunde orice preot sau orice om spiritual. Cum am zis. Ai dat in golanie o dau si eu. Si te rog sa nu schimbi placa ca ma ceva in ea. Sincer nu inteleg expresiile aceestea, sunt foarte urate, dar o iau exact cum ai luat-o tu. Te asigur eu ca esti pe invers cu ceea ce susti. Si inca o data e treaba mea ce fac cu toti bani mei, nu ai tu nici o treaba cu asta. Judeicai pe cei care ii dau pe droguri nu pe mine care vreau sa fac ceva pentru tara asta imporiva anumitor secte de oameni care vor sa o distruga. Si o anumita cultura, fraterniceasca care urmareste distrugerea. De aceea tara merge asa de prost deoarece sunt oameni incapabili sa inteleaga,, prosti". Va meritati cu totii soarta. Incheiem discutia. Fara replica fara nimic. Ai scris tu de doua ori si eu de doua ori. Daca vrei te poti gandi daca nu nu ma afecteaza cu nimic parerea ta, sa stii ca nu este necesara. Intrebarea era pentru oameni cu ganduri spirituale nu adolescenti care au ca nume de profil cum este starea lor spirituala sau fizica daca esti ateu. Daca erai un om destept iti vei da si tu seama ce am vrut sa spun din intrebare. Tu nu ai facut ce am facut eu, de ce comentezi? Este ca si cum esti medic si dai indicati la un zugrav. Discutie incheiata, daca mai comentezi te raportez. Nu de alta dar am o saptamana perfecta, nu vreau sa irosesc timpul pe tine. DIn punctul meu de vedere, nu existi. Dar daca stau sa ma gandesc mai bine din pacate existi. Stop cu discutia!winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Okkultist):

De ce ma raportezi? Tu decizi cand sa nu mai scriu? Ca n-am inteles! Nu te-am jignit domnule spiritualitate.
"Esti hazliu nene, nu ai inteles ca nu ma intereseaza. E treaba mea ce fac cu bani mei. Iau cumva de la tine? "
Si de asemenea este treaba mea ce opinie am eu despre tine si cum mi-o expun.
"i dato pe golanie si pe prostie cu mine, stai linistit stiu si din astea, iti garantez ca sunt mai bun la capitolul asta decat tine."
Eu iti garantez ca te dai prea cult si inteligent dar eu nu te vad deloc asa.
Nu mai face pe desteptul ca nu prinde bine.
" Este alegerea ta ce crezi" asa cum iti va raspunde orice preot sau orice om spiritual."
Nu neaparat.
"Te asigur eu ca esti pe invers cu ceea ce susti."
Tu nici nu sti ce sustin. Nu iti mai da cu parerea despre mine fara sa ma cunosti.
"Judeicai pe cei care ii dau pe droguri nu pe mine care vreau sa fac ceva pentru tara asta imporiva anumitor secte de oameni care vor sa o distruga. "
Ii judec si pe aia stai linistit. Dar tu nu ajuti cu nimic tara iti spun eu. Ce secte vor sa o distruga? Nici nu sti despre ce vorbesti.
"Si o anumita cultura, fraterniceasca care urmareste distrugerea. De aceea tara merge asa de prost deoarece sunt oameni incapabili sa inteleaga,, prosti". Va meritati cu totii soarta. "
Nu mai generaliza si sa faci oameni "prosti".Tu sti sa arunci cu jigniri dar si cu amenintari. Astea nu merg cu mine. Nu ma intimidezi. Ai un caracter foarte urat ca sa nu il fac in alt mod ca sa iti dau motive sa ma raportezi.
"Fara replica fara nimic. Ai scris tu de doua ori si eu de doua ori. "
Tu faci regulile aici sa inteleg? Cine esti? Esti mare "jmeker" sa inteleg?
"aca vrei te poti gandi daca nu nu ma afecteaza cu nimic parerea ta, sa stii ca nu este necesara. "
Am dreptul sa imi exprim opinia de cate ori vreau si fara sa fie necesar spre tristetea ta.
"Daca erai un om destept iti vei da si tu seama ce am vrut sa spun din intrebare. "
Am itneles stai tu linistit ca am invatat sa citesc.
" Este ca si cum esti medic si dai indicati la un zugrav. Discutie incheiata, daca mai comentezi te raportez. Nu de alta dar am o saptamana perfecta, nu vreau sa irosesc timpul pe tine. DIn punctul meu de vedere, nu existi. Dar daca stau sa ma gandesc mai bine din pacate existi. Stop cu discutia!"
Daca nu exist din punctul tau de vedere, marete, atunci de ce ma bagi in seama? Asa dai tu dovada de inteligenta?
Tu inchei discutia cand vrei si eu cand vreau. Traim in democratie sau cine stie o fi revenit totalitarismul si tu oi fi un dictator ceva?

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Nu am citit de loc nimic, te rog frumos amc rezut ca am termiant.winking Veziti de religia ta, de ce te-ai bagat daca nu erai de acord? Iti iau tie bani zi? Te rog frumos iti arat respect ca nu citesc ce ai scris.winking

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Nu am citit de loc nimic, te rog frumos amc rezut ca am termiant.winking Veziti de religia ta, de ce te-ai bagat daca nu erai de acord? Iti iau tie bani zi? Te rog frumos iti arat respect ca nu citesc ce ai scris.winking

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Sincer am citit cele 4 randuri. Si nu mai vreau sa citesc. Deci crede-ma eu am cerut parerea oameniilor seriosi. Puteai raspunde gen:,, Nu". Sincer nu am nici o legatura cu tine si nici nu ma obosesc. Te rog termina, ce nu intelegi ca nu vreau sa vorbesc cu tine. Nici nu am citit ce ai scris, nici in datile anterioare, nu ma intereseaza nu vorbesc cu tine, cum pe tine nu te intereseaza dar vad ca comentezi mult. Termina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am religie. Sunt impotriva dogmelor impuse de catre o institutie religioasa. Asta te opreste sa gandesti si sa faci alegerea din propria ta initiativa in ce sa crezi si in ce nu.

| Okkultist explică (pentru anonim_4396):

Te-am intrebat eu cat de smecher iesiti/ce religie ai sau daca nu ai?