| Richard01 a întrebat:

E normal sa fii ispitit?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Toată lumea este ispitita. De aceea a zis Isus să ne rugam legat de a sesiza ispitele lui Satan.

| 4b a răspuns:

Defineste normalitatea...

| RAY a răspuns:

Crestinul da vina pe diavol pentru propriile slabiciuni.
Este normal, deoarece atat il duce capul.

ce sa sa mai spun, mai are rost? asta e adevarul

| xerxes1 a răspuns:

Intr-un trib de canibali este normal sa mananci alti oameni.
Intr-un trib de crestini este normal sa crezi povesti absurde scrise acum 2000 de ani de nistre evrei smecheri.
Crestinul da vina pe diavol pentru propriile slabiciuni.
Este normal, deoarece atat il duce capul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da, dar este bine sa ne ferim de ispite sau sa le invingem.

| leapșa a răspuns:

E normal sa fii normal.

| gabriela2201 a răspuns:

Da,oricine este.Conteaza sa nu cazi in ispita; si daca intalnesti oameni frustrati e mai mult din cauza ca stiu ca la un moment dat au facut niste alegeri gresite, si atunci nu le purta pica, fii milostiv.

Răspuns utilizator avertizat
| Mașka98 a răspuns:

Cu totii suntem ispititi de Diavol. Doar nu trebuie sa cedam.