| DeyCj a întrebat:

Fiind că nu am găsit o categorie specială pentru a posta întrebarea, am decis s-o postez aici.
Care din voi îmi puteţi explica ce simbolizează aceste semne din poza de mai jos:
https://i.imgur.com/2G7d04S.jpg
Această poză am făcut-o acum 4 luni, în pădurea Baciu şi nu prea am găsit informaţii despre ce sunt aceste simboluri şi de ce au fost poziţionate aşa, precum şi de ce ritual(daca e unul) este vorba?
Mulţumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| TipuNebun a răspuns:

Unul este Zvastica, semnul nazismului, unul este semnul pacii(cercul)si restul niste semne facute de niste copii plictisiti.

| AlexRes a răspuns:

Una este simbolul de la Hitler si nu este bine să ieşi cu ia prin oraş că noh... nu cred ca vrei sa te bată lumea pe strada sau sa te vadă poliți şi plus nu te duce cu semnul ala în deplasare prin ţări