| Claudiu1009 a întrebat:

o întrebare doar din simpla curiozitate sa ma conving ca nu sunt singurul nebun de pe planeta. Credeți sau ati văzut fantome vreodată?

8 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Nu cred in fantome, dar cred in spirite, spirite rele, draci, care te fac sa ai naluciri si sa crezi in fantome si extraterestii si diferite forme gazoase si etc, dar toate sunt de la draci. In special, nu dracii in persoana ti se arata, ci prin imaginatia ta si frica pe care o ai iti impun in minte ca ai vazut ceea ce ai vazut. Adica mintea ta este adevarata realitate. Dracii exista, dar ei nu se pot materializa in mintea ta fara frica ta.

| Octavian199 a răspuns:

Niciodata.Nu exista asa ceva.

| mentholinks a răspuns:

N-am vazut. Nu prea cred.

| RAY a răspuns:

Nu,iar biblic cei morti numai stiu de ei =deci nu exista fantome nici din punct de vedere biblic ca nici lazar nu a stiut de el

| Mircea08 a răspuns:

Nu am vazut. Din ceea ce stiu, fantomele nu au cum sa fie oameni care au murit si care se mai joaca pe aici. Oamenii care au murit SUNT ADORMITI PANA LA JUDECATA DE APOI, iar o parte dintre ei, mai precis crestinii, sunt in imparatia lui Dumnezeu si nu vin pe pamant pentru ca nu le este permis
Cea ce unii spun ca au vazut sunt jucarii de ale diavolului. Am convingerea ca nu e bine sa iti lasi mintea ta sa fie terenul de joaca al satanei.

| Theo94 a răspuns:

Nu, dar am auzit ceva ciudat cand eram mic, ar putea fi orice.
Tu ai vazut, sau ai auzit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as dori sa vad unul, sa ma bantuie asa nu as mai fi atat de singur

| Steregoi a răspuns:

Nebun e cine nu crede ca exista Dumnezeu, Satan, ingeri si demoni.

Era o dupa amiaza linistita si insorita si eu stateam relaxat pe pat si brusc am simtit o prezenta in camera si niste vibratii la ureche desi nu era nimeni in camera. Brusc a inceput sa-mi fie teama. M-am rugat la Dumnezeu si apoi a plecat si m-am linistit. Inainte de acest moment nu aveam o stare tensionata si incercam sa adorm.