| DigitalRammstein a întrebat:

va rog frumos am facut o mare prostie am vrut si eu din gluma sa fac un ritual cu limbile enochiene si acum imi este frica sa dorm va rog ajutati-ma sunt pasionat de Ezoterism/Ocultism nu vreau sa mor ajutati-ma cu niste cuvinte calmante va rog frumos am citit ca prostu niste limbi enochiene cu comunicarea reptilienilor va rog frumos ajutati-ma mi-e frica sa stau in casa plsss daca vreti sa vb cu mine sa ma linistitii id-ul meu Digital_Rammstein@yahoo.com ca stitii cum e curiozitatea ma omoara necunoscutu si am facut prostia asta va rog calmatima va rog frumos crying nu glumesc

8 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu e de joaca cu astea.Vineri era pe Discovery la A Haunting(fenomene stranii) un tip care si-a cumparat o carte de invocare a spiritelor si nu a iesit bine.A mers la o tipa care l-a ajutat.Bun, acum mai bine citeste din cartea Psalmilor.Pace tie.

Sa nu crezi ca ti-am zis asta ca sa te infric, ti-am zis asta doar asa.

| Pufuletica98 a răspuns:

Oh nu te-ai jucat cu limba interzisa! Aceasta este limba ingerilor si ai demonilor.Noi nu avem voie s-o rostim.Stii ce ai de facut:du-te la biserica si zii preotului ce ai facut.El iti va spune ce sa faci!

| madabonyta a răspuns:

E imaginatia ta bogata, nu exista asa ceva! trebuie doar sa crezi in tine si sa te gandesti ca cei care au scris pe net asemenea povesti si documentare..sau chipurile au copiat din manustrise sunt niste oameni care nu au nimic mai bun de facut, niste obsedati de net. ai incredere in tine si in normalitate. nu este nimeni langa tine

| AliGab a răspuns:

Lasa-te de eziterism/ocultism. Astea sunt chestii pe cat de inventate, pe atat de realiste pentru cei care le practica (datorita implantarii fricii in sufletul omului). Frica ta nu este de la Dumnezeu, ci de la diavol. Ai cateva lucruri de facut: incearca sa gandesti normal si sa lasi ingerii si demonii acolo, in lumea lor. Ei exista dar asta nu inseamna ca iti pot face rau daca tu nu le permiti. Solutia ideala pentru tine este sa te duci sa te spovedesti avand in vedere sa nu mai practici astfel de lucruri, si daca iti da preotul voie sa te impartasesti. Atunci Hristos va fi cu tine si frica va disparea. Incearca sa te duci in fiecare duminica dimineata la Sf. Liturghie si sa ai o viata crestineasca. Curajul va creste si iti vei da seama ca nicio putere malefica nu va avea forta asupra ta atata timp cat Dumnezeu este cu tine si tu cu El. Spor in toate cele bune.

| Alikke a răspuns:

Da. Inca un nou venit in lumea mea.
http://www.youtube.com/watch?v=lVeCx0bM7Xg&feature=plcp
Muzica Zen. Foarte linistitoare.

| Raynn a răspuns:

Da-ti o palma si trezeste-te. Inghite un calmant.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu daca vorbesti serios sau nu, plus ca intrebarea e prea veche ca sa mai ai nevoie de un raspuns, tin numai sa-ti spun ca la fel s-a intimplat cu Faust, si-a pierdut sufletul pentru ca a incercat un ritual la intimplare. deci data viitoare mai bine te abtii.