| EleninNWO2038 a întrebat:

TPU va rog eu ajutati-ma nu mai pot dormi noaptea de frica imi este frica degeaba am 17 ani da imi este frica sa dorm noaptea inainte nu eram asa stateam si la 12 noaptea pe intuneric P. S eu recunos am strigat de mai multe ori bloody mary da nu eram in baie crying crying crying si nu glumesc va rog eu help imi este frica ma rog si la dumnezeu nu mai pot sa dorm noaptea cateodata am impresia ca aud clopotei plssss help ajutati-ma nu vreau sa mor crying crying va rog eu frumos putin ajutor crying nu stiu ce sa fac daca ma duc la psiholog ma face nebun de legat crying va rog eu frumos help din tot sufletul tremur de frica noaptea nu pot dormi va rog eu help dau fundita help help crying crying crying crying crying crying crying aseara m-am speriat rau era sa fac infarct ce fac va rog eu frumos ajutati-ma plsss plsss nu mai pot dormi noaptea de frica va rog eu cand zic la colegi asta zic ca sunt nebun da nu am zis asa ceva la scoala ca daca zic ma face nebun crying plssss va rog eu ajutor nu mai suport mai bine ma omor eu singur de cat sa ma omoare cineva plsss help ajutor funda ce vreti voi vreau raspunsuri va rog eu nu mai pot plang noaptea prin somn de frica plsss va rog eu funda nu glumesc acum cand m-am sculat nu mai pot de frica crying crying vreau sa ma rog la dumnezeu da el nu ma ajuta de ce eu cand eram mic nu puteam merge si el mi-a dat sa merg el m-a facut bine da acum de ce nu ma ajuta plsssss ca nu mai pot dormii noaptea las si id aici poate vb cu cineva sa uit de frica asta crying plsss help id-ul Este EleninNwo@yahoo.com?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pisique a răspuns:

Păi.În primul rând:
1.Nu te mai uita la „Fenomene Stranii", Bloody Mary sau chestii din astea.
2.Ai imaginația prea bogată.
Nu te mai gândi la Bloody Mary și chestii din astea. Fantome, diavoli...etc. Sunt toate niște prostii.:-|O exista fantomele, da` o murit cineva la tine în casă? O locuit Bloody Mary la tine în casă și nu mai știu eu ce?:-|NU.Calmează-te.Uite-te la emisiuni din astea mai vesele.:-| Astea mă ajută mereu pe mine când mă sperii.Ascult muzică, mă uit la emisiuni mai vesele mănânc ceva dulce...(La mine în casă mereu trebuie să existe ceva dulce.Sora mea lucrează în Italia și știe că îmi plac bomboanele și dulciurile și-mi aducelove struck)În orice caz, NU EXISTĂ BLOODY MARY.

29 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Dormi ziua!

| mihaibrasov a răspuns:

Toata frica vine din tine. Lasa aiurelile si gandeste pozitiv.

| harciog a răspuns:

Io chiar tip de frica noaptea da'in padure si nu m-aude nici dreacu.

| MCRgurl a răspuns:

Hai ma termina nu mai fi speriat si hai sa-ti zic o poveste.eu eram singur acasa si in baie la min e intuneric si am mers am strigat si eu de trei ori bloody mary si nimic am iesit plin de spaima si nimic nu s-a intamplat nici acum si gandeste-te ca am strigat la miezu noptii cum zice regula

| LoStEyEs a răspuns:

Eu am 13 ani happy Hai inca n-am facut 13, fac pe 28 noiembrie happy Da ce esti asa fricoasa? Si ce-i aia " Bloody Mary "? laughing lol rolling on the floor rolling on the floor eu pot sa stau pe la ce ora vreau, ca tot nu mi-e frica laughing oricum, nu exista " bloody mary ", dar fantomele da straight face mie nu mi-e frica de ele. mie nu mi-e frica decat de Dumnezeuwinking Chestiile astea " bloody mary ", nu au cum sa te omoare, doar Dumnezeu poate, prin vointa sa. Vai Doamne, ce-am vazut :O :O :O Tu ai scris " nebun "?! Poi eu sunt fata si nu sunt ata de fricoasa nici pe departe laughing Te -ai facut de rusinewinking Si vai Doamne inca odata. Sa te omori?! ESti chiar nebun?! ASculta-ti colegii. Cand citesc ce-ai scris ma gandesc tot mai mult la un copil de enspe ani straight face
Acum sfaturi ca n-am prea mult timp: DA-ti curaj, aceste lucruri nu exista. Poate doar fantomele. Ei bine, eu vad fantome in fiecare seara, asa ca n-ai de ce sa te temiwinking SI aminteste-ti: Oamenii sunt mult mai periculosi decat oamenii morti sau fantomele straight face
P.S. Daca prietena ta ar fi speriata de aceste chestii ( daca ai una, k poate niciuna nu s-a uitat la tine. doar, o prietena cere siguranta, nu frica straight face ), tu cred c-ai fi mult mai speriat decat ea, si la un moment dat, te va parasi happy Asa ca inceteaza cu prostiile si arata-ti barbatia!winking

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Off,stai linistit si eu am mai patit sa nu pot dormi noaptea.stiu cum e nu e deloc placut sa doresti din tot sufletu si sa nu poti sa adormi. Uite,incearca sa te uiti la piratul jack cel teribil stiu ca pare prostesc e un desen animat dar ajuta tongue il poti gasi pe youtube in romana toate episoadele sau il poti downloada,vorbesc serios am auzit ca desenele animate ajuta big grin mai incearca sa bei ceai de tei seara inainte de culcare, incearca pe cat de posibil sa nu fi agitat ziua, sa incerci sa fi cat mai calm pe posibil.Incearca sa asculti muzica linistitoare incearca ceva gen opera thinking sau muzica la pian ceva care sa te trezeasca la realitate sa poti dormi.Incearca sa lasi boxele pornite cu muzica inainte sa adormi si toatat noaptea cu muzica linistita.Nu e prea bine daca mergi la psiholog,exista posibilitatea sa iasa testul negativ, mai exista erori, daca esti obosit ii raspunzi acestuia altceva chiar daca vroiai sa dai alt raspuns si te poate declara nebun. Apoi ce faci? Stai toatat viata cu dunga portocalie de ''nebun'' pe buletin nu te mai poti angaja nicaieri.Eu consider ca ar trebui sa incerci ce ti-am spus eu mai sus si daca nici asa nu se rezolva ai putea merge totusi.Bafta! thinking iti doresc tot binele din lume big hug ai grija de tine.

| LoStEyEs a răspuns (pentru BlackMetalIsMyLife):

Eu ascult muzica house in fiecare seara inainte de culcare, si tot nu ma sperii ca el tongue

| هوراس a răspuns:

Cica sa consultezi... grea poate fi romana asta straight face

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

laughingaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? laughing... off! ..stai linistit ca nici eu nu pot dormi noaptea :S sfatul meu este sa te duci la o Bisericawinking

| muffy1 a răspuns:

Acum nu stiu de trollezi sau nu, da de intr-adevar nu poti, atunci fii bucuroasa, ajungi la facultate si chiar ca nu o sa mai dormi :p, de cand am inceput facultatea nu am mai dormit mai mult de 2 3 ore pe noaptea de ani buni, e un exercitiu util asta cu frica tongue

| Reiikó a răspuns:

Inchide ochi si gandeste-te la lucruri frumoase care te fac fericita. Incearca sa uiti de tot ce te sperie. Incearca sa te linistesti uitandute la ceva la Tv. Daca ai o veioza las-o aprinsa noaptea! Poate asa te vei linisti.
Si cand zici "mai bine ma omor eu singur de cat sa ma omoare cineva" cine vine noaptea in casa ta? Inchuie usa!
Cine sa vina sa te omoare o fantoma. Fantomele nu sunt reale!
Poate ai vazut un film de groaza si de aia iti este frica [ziceam si eu].
Vai si sa iti mai zic ceva bloody mary nu este reala. Sunt inventi. Bloody mary este pentru speriat copii. Eu nu cred chestile astea! happy
Auzi clopotei? Cred ca sunt doar niste zgomote! Nu te speria doar ai 17 ani!
Fa rugaciunea inainte de culcare pune capul pe perna si uita de tot ce ai in minte!

| EcstasyW a răspuns:

Pai gandeste-te la ceva hazliuwinking

| Hyper23 a răspuns:

Iti spun eu am zece ani am doua metode daca tie frica aprinde televizorul sau incearca si dai un search pe net citeste povestea pana iti dai seama ca e o porcarie sf sau te gandesti ca ai un aka si o omori

| Hyper23 a răspuns:

A si iti spun o chestie am o fobie dar nu cauta pe net ca o sa se intample si mai rau nu cauta tails doll cand e intuneric pe scara ma speri m-am uitat la documentar dar imi dau o palma peste fata si ma trezes la realitate

| belle2009 a răspuns:

Buna,
In calitate de viitor psiholog vreau sa te ajut si anume sa-ti spun ca aceasta frica a ta este total nejustificata, deoarece aceste "fantome" nu exista cu adevarat ci aceasta "exista" numai inchipuirea oamenilor.
Teama de fantome se numeste in termeni psihologici Fasmofobia.
In momentul in care iti doresti sa te culci pentru inceput lasa lumina aprinsa noaptea o perioada pana cand te convingi tu singurel ca nu exista aceste creaturi si incearca sa gandesti pozitiv si sa fi puternic.
Gandeste-te ca aceste filme sau personaje sunt realizate de catre un regizor sau de o regizoare care le-a creat dupa propriul scenariu asa ca sunt doar inventii.
Daca observi ca nici cu ajutorul acestor"metode" nu iti revii apeleaza la la un Psiholog si totul se va rezolva cu siguranta.
Numai bine iti doresc!
Pa, pa happy

| Teodoruka2001 a răspuns:

Uite dacă ai crede în Dumnezeu atunci nu ai crede în Demoni. Adevărut este că sunt o vrăjitoare dar : ai spus că Dumnezeu nu te ajută deloc. Dacă nu te-ar fi ajutat, nu mai erai în viaţă. Crede-mă, sunt prostii Bloody Mary... nu e adevărat. Dacă nu te-ar fi ajutat D-zeu atunci ai fii mort :3.

| darkhellangel666 a răspuns:

Hei, stai calm... Eu am incercat asta de Halloween, la 12 noaptea, singura in baie si nu am patit nimic. Nici dk suni la 666 nu se intampla nimic, nici la 07666, nici la 0766666666, nici la 0361666666, sau daca zici "Itiri-Bitiri, hai la tranta" de 12 ori, la miezul noptii, nu-ti apare dracu in fata, nici dk te uiti fix in oglinda la 3 noapte nu apare, nici dk te uiti in dulap la 12 noptea in seara de Halloween n-o sa te sperie nimic( pe mine m-o speriat dezordinea :-)))))))), nici dk ascuti nu stiu ce melodie la 12 noptea nu o sa-ti apara toata colonia de draci in fata ta, TE ASIGUR! Eu le-am incercat pe toate si nu s-o intamplat nimic! SI TE ASIGUR ca dk sari de 3 trei ori geamul, iti bati cuie in peretii camerei si iti omori toata familia cu o surubelnita nu se intampla NIMIC!:-)))))))))))))))))))))))))))))) (atat doar ca vei ave o camera cam ciudata si vei trai sngura:-))))!)

| XDDydyXD a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu parintii depre asta. Macar sa vina odata mama sau tatal tau sa iti spuna o poveste fericita, ca doar nu o sa iti zica nebun ca inca esti copilul lor happy. Du-te la biserica si roaga o exorcizare a casei, spovedeste-te si roaga-l pe parinte sa te ajute si vei fi MULT mai bine

| micky19 a răspuns:

Buna, eu zic sa incerci ori un psiholog, (si vreau sa specific psihologul nu trateaza nebunii, psihiatrul trateaza nebunii) te poti duce sa stai de vorba cu el, poate este ceva din copilarie care acum te afecteaza. sau ai zis ca esti credincios, nu strica sa te duci pe la biserica, sa mai aprinzi o lumanare si sa te rogi.
iar noaptea cand te pui in pat si vrei sa adormi nu te mai gandi la lucruri rele gandeste-te doar la lucruri frumoase.

| asdfghjkl24 a răspuns:

Deci sa stii ca faza cu Bloody Mary e o porcarie, Nu te mai gandi la asta, gandeste-te ca esti pe o insula in Hawai sau orice care te face fericit/a love struck...Sa nu-ti mai fie frica pentru. ca e o inventie ca sa sperie lumeaa...da nu e nimic adevarat :*. Linisteste-te si nu mai te gandi la asta happy. Fundaaa?batting eyelashes

| Unicorn67777 a răspuns:

Buna.Nu te mai speria de toate chestiile astea asa am fost si eu.Dar m.am dus la o doamna din Colceag si m-a facut bine! Daca vrei mai multe detalii..sa.mi spui!

| ReDcss a răspuns:

In cazul tau ar fi bine sa te consultezi cu un psiholog si lasa filmele de groaza (si nu te mia gandi ca vine chucky si te taie de desubt pat cu un cutit)

| dermin a răspuns:

In primul rand, spaima ta ete un lucru obisnuit.Toate lucrurile acelea nu exista! Hai sa-ti spun o poveste:si eu eram la fel de curioasa ca tine cu privire la fantome.La noi in bloc au murit multi oameni printre care si o femeie care ne blestema dee fiecare data, am incercat sa vad daca exista fantome si m-am dus acolo SEARA.Nu am vazut absolut nimic, deci nu exista.Toate lucrurile astea le auzi pentru ca vrei sa le auzi, uita-te numai la desene sau la melodii sau la orice filme frumoase inainte sa te culci...si eu ma uitam la TAPS Vanatorii de fantome si pot spune ca starea mea de pirit s-a mai imbunatatit pentru ca nu am mai continuat sa ma mai uit(nu ca imi era fricahee heeOricum ar fi bine sa mergi la un psihiatru inainte pentru ca am o cunotinta care s-a du tot din cauza ca ii era frica de,, fantome,, sau orice fel de entitate si dupa cateva edinte acum ea e cea mai curajoasa persoana pe care o stiu si e prima care se ofera sa mearga sa viziteze case bantuite...Si clopoteii de care spui sunt decat niste auzenii la care te gandesti si stii cum se spune :ca daca chiar te gandesti la lucruri urate cu trigoi, moroi etc etc atunci o sa ajungi sa crezi in ele.SI mie mi se parea ca aud zgomote si ca vad umbre dar dupa am realizat ca nu e nimic adevarat.Si fii atent:daca vrei sa scapi de chestiile alea, infrunta ituatia, adica daca auzi zgomote sau altceva scoala-te din pat si mergi si aprinde lumina si du-te exact in locul ala. Vorbeste cu parintii de lucrurile astea.Inca un Tips:cu doua ore inainte de culcare nu te mai uita la bazaconii, ci uita-te la ceva frumos i interactivwinkingAi grija de tine happy

| Denisa_Dochita_1999 a răspuns:

Ai incercat sa iei somnifere

| Jeremhi_Cristian_1999 a răspuns:

Eu las televizorul la volum mare ma intorc spre perete si adorm

| hackerflorin a răspuns:

Buna te voi ajuta daca imi dai id si parola ta te rog da-mi id si parola si promit ca nu intru! pasu 1)calmeaza-te pasul 2)gandeste-te la flori si la chesti frumoase etc... pasul 3)linisteste-te pasul 4)mananca ceva dulce pasul 5)incearca sa dormi>...Cu placere

| anonim_4396 a răspuns (pentru hackerflorin):

1) ID-ul deja la lasat dar cine sa citeasca... 2)e baiat, 3 si 4 sunt copiate de la ceilalti, 5)asta facea si el... Cu sau fara, nu prea ai fost de ajutorwinking