| Kramerwalt a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa va intreb voi cum il vedeti pe Dumnezeu, pe Isus si restul Sfintilor, credeti in ei, va ajuta rugaciunile adresate lor? ce faceti cand aveti probleme grave va refugiati in Biserica? sau spuneti ca Dumnezeu este o inventie a omului? exista dovezi ca el exista? dar dovezi care contrazic acest lucru?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Am avut ocazia sa intalnesc astfel de oameni Cand ma aflam cu sotul meu in spital era unul mare si tare si nici nu ma lasa sa vorbesc despre Dumnezeu. Dar, dupa ce s-a operat, mergeam sa ii dau cate putin iaurt sau compot, si asculta cand ii spuneam ca cu ajutorul lui Dumnezeu va fi bine. El imi raspundea:da, sa ajute Dumnezeu.Stii de unde se vede cerul cel mai bine? Din patul de suferinta.Acolo esti rupt de treburile cotidiene, acolo ai timp sa te gandesti la Dumnezeu.Acesta este rolul suferintei in viata noastra.

32 răspunsuri:
| Mn0 a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nici ei nu stiu ce vor sa dovedeascalaughing... oameni care n au ce face fara un scop in viata stau si impart pliante oamenilor pe drum... ce grozav sunt eilaughing de parca le citeste cineva

| Rapplex a răspuns (pentru Kramerwalt):

Lumina Sfanta este aprinsa cu fosfor care e transportat in lumanari, fapt recunoscut si de un calugar grec si de majoritatea oamenilor din zona.Aceasta minciuna este acceptata doar pentru ca aduce profit de pe urma miilor de credinciosi ce vin in pelerinaj.winking Nu tot ce zboara se mananca!winking