| AnnonnyMa a întrebat:

Salut:*! Voua vi s.au intamplat vreodata lucruri mai stranii sau ce va de genu'? Mi s-a intamplat ceva..ma rog nu sunt chiar paranoia dar... vreau parerea voastra. Odata stateam la P.C. si mi s.a aprins veioaza singura, era bagata in priza si era pusa pe briou la P.C. s.a aprins pur si simplu ca eu nu am aprinso...

Sau o data eram in casa ma uitam la T.V. era si catelul meu Lucky cu mine, apoi deodata a inceput sa latre si se uita fix intr.un colt dupa 5 minute a venit tata dar nu avea cum sa latre la el daca venise dupa 5 min si chiar daca venea nu latra sau o data pe 12 dec. cand a murit asta dupa 12 ani dupa ce a murit mama a auzit parchetul scataind de 3x si apoi o bila cazand pe parchet ea a spus ca s-ar putea sa fie partea spirituala a lui. Voi ce crdeti? Sau imi puteti da niste explicatii logice?

Răspuns Câştigător
| GRs a răspuns:

Comportamentul animalelor e ciudat uneori.Si eu am 2 papagali(1 nimfa si 1 perus), uneori se trezeau noaptea speriati si incepeau sa fie foarte agitati.
Faptul ca ti-au cazut niste obiecte de pe mobila sau ti-ai aprins tu veioza fara sa-ti dai seama nu inseamna ca ai fantome in casa. Doar ti se pare ca auzi sunete prin casa. Mi se mai intampla si mie uneori.
Nu e nimic paranormal in asta. Cand o sa vezi obiecte plutin prin camera atunci poti sa spui ca exista fantome.

24 răspunsuri:
| AnnonnyMa explică:

Sper sa primesc cat mai multe raspunsuri si nu din alea gen:
-''esti nebuna'' sau
-''ce proasta esti''.

| Qinz a răspuns:

Pentru mine cel mai straniu lucru a fost acela sa-mi dau seama ca uneori pot fi prost.
Si acum, tu existi (Ti se pare ceva normal?), deci totul e posibil.

| RAY a răspuns:

Sti care e faza tio spun direct, esti o straina, nu prezinti dovezi, de ce as crede cea ce scrii sincer?

| byeddy a răspuns:

Niciodata...nu cred ca exista asa ceva

| AnnonnyMa explică (pentru RAY):

Daca nu crezi treaba ta mie nu-mi pasa:*

| RAY a răspuns:

E clar ca e minciuna se observa dupa nepsarea de care dai dovada

| AnnonnyMa explică (pentru RAY):

Minciuna pe dracutongue, doar nu credeai k mie imi pasa k nu crezi tu in ce zic eu:*

| danay72 a răspuns:

Sufletul e omul insusi si nu vine pentru ca omul cand moare nu merge in alt loc. Ezechiel18:4,Eclesiastul9:5,6,10.Dar sunt creaturi spirituale puternice care vor sa te faca sa crezi ca a fost el si intr-adevar sa auzi asa ceva.Deuteronom18:10-12

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Ea nici macar nu te cunoaste. De ce i-ar pasa ei de ce crezi tu? Sunt foarte multi utilizatori de INternet cu care ar putea sa se consulte, si nu cred ca-i pasa de ce crede fiecare in parte.

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Probabil ti-ai aprins veioza din greseala, sau a fost un scurt circuit.
Si eu am un caine, si noaptea se mai trezeste latrand. Poate ca aude ceva pe afara, dar uneori latra in directia opusa geamului ( mai doarme prin balcon pentru ca stau la parter ), probabil vrea sa ne anunte ( pe noi cei din casa ) de ceva.
In ceea ce priveste bila, sunt convins ca a cazut de pe undeva ( de pe mobila cel mai probabil ).

| powergirl a răspuns:

Nu cred in fantome acum cateodata poate ca si mintea ne joaca feste si ti se pare ca vezi anumite lucruri. desi exista dovezi cum ca ar exista fantome si sunt locuri in lume care sunt bantuite dar nu casele oamenilor. pana acum nu am patit nimic sper sa nu ca atunci dau ortu potii la cat sunt de fricoasa laughinglaughinglaughing nu stiu ce sa zic poate ti s-a parut zicer iar cei care nu cred ce ai zis sa le doresc sa pateasca si ei apoi sa vb laughing glumesc

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Mi s-a intamplat un lucru super ciudat. straight face
Deci, stateam si eu la geam band din delicioasa mea cola, cand il vad pe Batman luptandu-se cu un monstru gigant cu 5 picioare controlat de Joker, era o lupta super, in final Batman a castigat. Vroiam sa mai beau o gura de cola sa sarbatoresc, fiind captivata de lupa am lasat cola pe pervaz, dar cola mea disparuse. o_O
E incredibil, nici pana in ziua de azi nu am aflat ce s-a intamplat cu cola mea. sad

| Creier a răspuns:

Nu cred in fantome...

| RAY a răspuns (pentru DyNo):

Ai gresit persoana, eu nu vad fenomene de astea pananormale

| ciprianjurje a răspuns:

Uite aici un site: http://lucrul-fiarei.blogspot.ro/. Sunt mai multe pagin dar printre ele este si una numita"Fantomele, mit sau realitate" sunt esplicate niste chestii despre fantome si apoi mai e si o rubrica legata de cum sa iti dai seama daca este casa ta bantuita.

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Lasa-mi id-ul tau intr-un mesaj. Cred ca te pot ajuta eu.

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Mda, ai dreptate, am gresit persoana, imi pare rau. Al doilea comentariu nu era pentru tine.

| AnnonnyMa explică (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Andrutzascumpik2010 asta e id-ul meu

| AnnonnyMa explică (pentru ciprianjurje):

Mersi:*

| ciprianjurje a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Deci... sa inteleg ca ti-a placut blogul?

| AnnonnyMa explică (pentru DyNo):

Exactwinking!

| AnnonnyMa explică (pentru ciprianjurje):

Dapbig grin

| ciprianjurje a răspuns (pentru AnnonnyMa):

Tare pentru ca e blogul meu happy

| Giulia97Anna a răspuns (pentru GRs):

Am si eu doi perusi. Iarna ii lu-am la mine in camera si noaptea erau speriati si dadeau din aripi.Nu stiam de ce fac asta.Dar mi-am dat seama de ce.Eu stau la bloc foarte aproape de asfalt.Cand trece vreun TIR, in apartament usile zangaie, se misca. Exact cum este un cutremur.Si de asemenea si noaptea trec.Din cauza ca perusii sunt foarte sensibili la cutremure si chestii de genul, se trezesc si fac urat, parca avertizandu-ma.