| Octavian199 a întrebat:

Se mai predau ore de religie in scoli, fara sa fie intrebati parintii daca vor asta?

16 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu stiu ca nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Octavian199 explică (pentru sadrian46):

Ar trebui sa fie cu acordul parintilor sa se intre la aceasta ora.

| Nilsson a răspuns:

Asta era marea problema a invatamantului?

Apropo, am observat ca ai lipsit o perioada, ce s-a intamplat?
Iar ti-ai uitat parola la cont? happy

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Parcă zici că îi leagă de scaun, le pune mâinile pe masa și îi încătușează, le pune bandă adezivă ca să nu clipească, și le proiectează pe tablă mesaje subliminale. Așa de revoltat o spui. Copilul are dreptul de a alege sau nu, nu părintele. Dacă părintele te pune de la 7 ani să lucrezi la municle câmpului 12 ore pe zi, este corect? Eu cred că nu îți convine.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Am zis eu ca mi-am uitat parola la cont, sau la E-mail? Fa diferenta.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Am zis eu ca mi-am uitat parola la cont, sau la E-mail? Fa diferenta.M-am logat din greseala cu facebookul

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Mai bine se preda ora de educatie economica.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Ii indoctrineaza religios.Ce ar fi daca nu s-ar mai indoctrina copiii de mici? Sa se indoctrineze cu bunele maniere si cu empatia fata de altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se respecta legea daca asta vrei sa intrebi.

| Octavian199 explică (pentru suntserios):

Ee ilegal sa indoctrinezi copilul.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu îi îndoctrinează, doar le spune. Eu în generala, dar și în liceu, aveam atei în ciuda religiei care se preda. Numărul lor nu contează. Profesorul de religie le respecta dorința și nu îi obliga sa se roage sau altele legat de religie.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Nu trebuie sa fie bagat fara acordul parintilor la ora de religie, trebuie sa faca parintelele cerere daca vrea sa il bage la aceasta ora.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Poate să facă asta. Profesorii nu obliga pe nimeni. Ce am spus eu mai sus?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Cum sa faci cerere ca sa scoti copilul de la ora de religie? Mai bine sa fi intrebat daca vrei sa il bage.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Pai cam așa se face la mine în oraș, se întreabă.