| WeLoveTheDeviI a întrebat:

Seamana aceasta conversatie inteligenta cu o dezbatere dintre un crestin si un ateu?
http://www.youtube.com/watch?v=Dp0Bt2cbcc8
Si care dintre aceste persoaneje reprezinta crestinul si ateul?

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cine mai știe?

| shadovv a răspuns:

Nu stiu cine e crestinul si cine ateul dar stiu care e irationalul si care e rationalul.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu sunt asa de josnic ca unii crestini sa spun ca ateii sunt capra sau crestinii sunt capra.Ma abtin.

| RAY a răspuns:

Da cam asa e, nu stiu cine e capra dar in noul testatament scrie cine e oaia, adevarul e ca un dialog cu un crestin e pierdere de timp pe teme religioase ma refer baza unui crestin =credinta
baza unui ateu = dovada stiintifica asta e imensa diferenta in timp ce unu are credinta in ceva ce nu percepe altu e mereu deschis spre ceva nou bazat pe dovezi stiintifice

| M25M a răspuns:

Regret ca am dat click pe link.

| Mădă0611 a răspuns (pentru M25M):

Youtube --> video manager --> history --> man argues with spitting goat --> remove laughing

| M25M a răspuns (pentru Mădă0611):

laughing

| LegionarulRoman a răspuns:

Da.Crestinul este omul, iar ateul capra(exista si exceptii).

| Calininio a răspuns:

Dupa mine, ateul e omul si crestinul capra. Orice argumente le-ai aduce, iti raspund doar cu eschive ( in cazul caprei cate o flegma )

| ghandi2013 a răspuns:

Ateul are coarne, corect?