| Clorox a întrebat:

Stiu ca sa fii credincios pare ridicol dar si voi ateii sunteti ceva de gen:
"Nu cred in dumnezeu, dar exista?"
Daca ati ales sa fiti atei de ce va mai preocupa acest lucru?
Vad zilnic in categoria religie intrebari de genul...
Stiu, si unii credinciosi exagereaza dar nu inteleg de ce mai argumentati chestii care nu au rost (Chiar si eu, am avut o perioada mai proasta si tot puneam intrebari de genul)
Si primeam raspunsuri asemanatoare la toate intrebarile, nu cred ca mai are rost sa repetati de mii si mii de ori ca nu exista dumnezeu, la fel si din partea credinciosilor nu mai spuneti ateilor ca o sa arda in iad (Daca stiinta nu a dovedit existenta in dumnezeu, cred ca nici noi nu putem demonstra asta pe un site!, sau daca altii au avut probleme legate de paranormal, cum am patit eu, nu mai dati raspunsuri de ****, si mda, am inteles nu va pasa si chestii de genul sau nu credeti dar nu cred ca mai au rost comentariile jignitoare!
Fiecare crede in ce vrea sau in nimic! Daca tie iti plac merele eu nu te pot obliga sa iti placa perele!
Sper ca ati inteles topicul acestui mesaj!
Apropo, acest mesaj nu face discriminare intre tabere! Daca incepeti cu mesaje d-alea de mafiot, nu raspundeti!

64 răspunsuri:
| Clorox explică (pentru ania):

:/

| darrio2007 a răspuns:

Cu cine te certi?

| RAY a răspuns:

De ce generalizezi? care toti ateii adauga intrebari pe TPU? ai vazut tu cate intrebari adaug eu despre religie? poate ca uni adauga de curiozitate,aceasta categorie nu-i pentru o anumita religie si pentru orice religie si lipsa ei desigur,atesmul find lipsa lipsa credintei,religiei normal ca are un loc aici ca orice religie,secte,credinta,non religie etc
ca omul sa citeasca cat mai multe raspunsuri, acum cu crestini personal o mai spun o data nu exista crestini doar cu numele atat,chiar am trecut pe langa biserica penticostala plina parcarea de masini scumpe si ei imi vb sa nu fi materialist,desgur ca nici eu nu sunt de acord cu jignirile indiferent dar se poate observa ca crestini jignesc mult mai des si asta se poate vedea la banari, atei majoritatea sunt persoane educate, civilizate, rationale asta se vede in tariile majoritar atee in tarile majoritar crestine dumnezeu cu mila vorba aia

| Clorox explică (pentru RAY):

Mie sincer nu imi pasa ce se intampla cu "credinciosii" sau cu ateii! Vorba aia, mi se rupe **** de ce cred altii, doar ca nu suport jignirile din partea nimanui!
Fiecare trebuie sa isi vada de "credinta" sau non-credinta lui!
Cred ca nici tie nu iti convine daca cineva se ia de...dau un exempu: Familia ta, doar prin simplul fapt ca, crezi/nu crezi in ceva!
Sunt niste certuri fara rost!