| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde a fost aruncat Satana in Apocalipsa? Nu cumva pe Pamant? Si inainte locuia in Eden? Si unde era Edenul? Sa nu mai zic de Apocalipsa 22 "Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă" si de Isaia 14:12-15 "Cum ai căzut din cer, luceafăr strălucitor, fiu al zorilor! Cum ai fost doborât la pământ, tu, biruitorul neamurilor!"

43 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns (pentru JicaContra):

Nu il arunca imediat. happy

Ia dat timp sa se caiasca. Si Dumnezeu are si El un timp fixat ca sa-si indeplineasca scopurile si nu sta dupa toti ignorantii si rebelii. Cand a venit vremea potopului i-a innecat, copii mame bolnavi oameni puternici etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din ziua in care a pacatuit celulele din trupul lui Adam si al Evei nu s-au mai replicat perfect sau 100%, aceasta fiind cauza imbatranirii corpului. Omul incepe sa moara sau sa imbatraneasca in jurul varstei de 30 de ani cand apar primele riduri. Dar si pana atunci orice om are anumite deficiente genetice mai multe sau mai putine. Fiecare cea mai frumoasa femeie din lume care castiga concursul de Miss World nu e perfect frumoasa si are anumite defecte de frumusete.

Adam, Noe si alti oameni din acea perioada traiau sute de ani pentru ca corpul lor era intretinut de Dumnezeu pe o perioada mai lunga de timp desi era in decurs de degradare sau imbatranire insa mai lenta.

| JicaContra a răspuns (pentru Meme10Memu):

Deci asta e scuza ta, ca nu l-a aruncat "imediat" si wow, i-a dat dreptul sa se "caiasca" deci asta scuza tot, TOT?!?!?
PE BUNE?!?

MVE CU RESPECT, MUUUUUUUUUUUUUULT RESPECT!

| Meme10Memu a răspuns (pentru JicaContra):

Nu l-a aruncat imediat vs evolutie neimediata ci in miliarde de ani rolling on the floor Seamana, desi sunt doua care se refera la lucruri diferite.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

L-a aruncat pe pamant si misuna invizibil in atmosfera pamantului.

| mudokins78 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Normal ca au spus ca e apocrifa...Cand nu le place ceva asa se intampla!

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pune-ti si tu mintea la contributie putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edenul e Malabar, Satana e Mahabali exilat de vishnu avatar vamana, Mahabhali a fost trimis in Peru unde a construit civilizatia inca. Zeii deva sunt "luminile" si mahabali(asura=demon) este intunericul.