| AvalohAlyn a întrebat:

Va recomand cu caldura si dragoste 3 CARTI DUHOVNICESTI ce nu trebuie sa lipseasca din biblioteca si lectura voastra:

1."Vom vedea pe Dumnezeu precum este" (de arhim.Sofronie Saharov)
2."Fericirea de a cunoaste Calea"(de parintele Arsenie Boca)
3."Sfaturi Intelepte" (de Sf. Teofan Zavoratul)

Sunt SUPERBE si foarte de FOLOS! Va va intari in CREDINTA,o sa va impresioneze in mod pozitiv si mai ales o sa va imbogateasca cultura spirituala!

Intrebarea mea este:Le-ati citit sau o sa le citit in viitor? Ce parere aveti de ele daca le-ati citit?
PS:le gasiti la orice biblioteca crestina, ortodoxa.
Nu o sa regretati DELOC daca le cititi, dar ramane la alegerea voastra.

Numai bine

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Mie mi-a placut Sf Varsanufie de la Optina. Insa mi se pare ca timpul a devenit mult mai dusmanos (in ce priveste "tempo-ul" pentru lectura).

8 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu,nu am citit, si nu cred ca le voi citi.Dar, iti recomand "Portretul lui Dorian Gray"de Oscar Wilde.
http://ro.scribd.com/doc/77764244/Wilde-Oscar-Portretul-Lui-Dorian-Gray

| Liviu4you a răspuns:

Daca citesti ce-ai scris tu cu voce tare si cu intonatie va suna ca si cum ai iesit de la spitalul 9... just sayin'

| AvalohAlyn explică (pentru Liviu4you):

Really? Daca tu nu crezi in Dumnezeu sau nu-ti pasa asta nu inseamna ca ce am zis eu e lucru nebunesc.Sa nu uitam sunt zeci de MILIOANE de oameni care CRED! Numai bine

| Liviu4you a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu am spus ca ce ai scris tu este lucru nebunesc; ai dreptul sa crezi in orice vrei tu. Am spus doar ca daca citesti cu voce tare si cu intonatie o sa sune aiurea (ca sa fiu sigur ca m-ai inteles pe deplin: nu te-am jignit). Tot ce am vrut sa-ti spun este ca folosesti prea multa punctuatie. O seara placuta!

| Liviu4you a răspuns (pentru Liviu4you):

Aa, da; uitasem: "Sa nu uitam sunt zeci de MILIOANE de oameni care CRED!" Faci ce face turma?

| cristi202 a răspuns:

Hai sa mai adaug si eu una din multele care merita a fi citite: "Imitatio Christi", sau mai pe romaneste spus "Urmarea lui Christos" de Toma de Kempis.

Răspuns utilizator avertizat
| SSWK a răspuns (pentru andreidu):

Subscriu