| Inferno a întrebat:

Va vine sa credeti ca mi-au fost raportate doua intrebari pe motiv ca ar fi irelevante,doar pentru ca utilizatorilor le-a fost lene sa consulte dictionarul? Va vine sa credeti dragi utilizatori acest lucru:

Prima intrebare era: Moartea e o trecere la o stare superioara,iar Iisus a muri,la ce stare superioara a trecut acesta?
E ceva irelevant aici?
Alta intrebare era:
Daca Biblia si religia crestina imbina elemente din alte religii cum poate fi ea revelata?
Aici e ceva irelevant?
Desigur modul in care m-am exprimat a fost mai greoi pentru anumiti utilizatori,dar perfect corect din punct de vedere gramatical.

Numai ca pentru anumiti utilizatori daca spun: "Esti dăstept." e ceva perfect relevant,insa daca spun "Esti preemninent." atunci brusc pentru ei devine ceva irelevant,pentru ca nu cunosc cuvantul si cum le este lene sa arunce un ochi in afurisita aceia de carte imi raporteaza intrebarea.
Trag un semnal de alarma cu aceasta intrebare,pentru ca,in opinia mea,ar trebui sa le fie oarecum limitat dreptul celor care raporteaza abuziv DIN PROSTIE. Pentru ca sunt incredintat ca nu mi-a raportat nimeni intrebarea din rautate,ci doar din ignoranta si prostie.
Consider aceasta intrebare NECESARA din toate punctele de vedere. Am o singura dorinta de la voi : Sa nu o raportati. In schimb puteti sa o mutati la ce categorie vreti voi.
Este strigator la cer ca o intrebare sa iti fie stearsa pentru ca utilizatorii care au citit-o nu au inteles-o.
Daca discutam de genetica si foloseam termeni ca exoni sau introni s-ar fi intamplat un lucru similar.
Vreau sa imi spuneti si mie, cu ce sunt eu vionvat de ignoranta voastra? De ce sa-mi fie mie raportate intrebarile pe motiv ca voi nu le puteti intelege? De ce sa imi fie mie raportata intrebarea pe motiv ca voua termenul "ELECTROGLOTOSPECTROGRAFIE",termen existent in limba romana, nu va spune nimic?
Toleranta, in ultimul timp am tot auzit cuvantul asta. Toleranta in sus, toleranta in jos.
A fi tolerant cu prostia nu inseamna a te supune ei, asa cum a fi tolerant cu ignoranta nu inseamna a deveni un ignar.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Intrebarile nu se sterg sau nu sint considerate ire sau relevante daca chiar asa sint.Pur si simplu o intrebare sau un raspuns este sters nu pe acest criteriu.Criteriul este unul simplu si tine de politica acestui site si de regula a oricarui site care doreste sa aiba trafic. Daca tu pui o intrebare care deranjeaza mai multe persoane si esti reclamat atunci sitele o sa tio stearga indiferent cit sau nu este de relevanta acea intrebare.De ce? Cum am spus simplu pentru ca este mai bine pentru ei sa mentina 2-4 sau mai multe persoane pe net la ei decit una singura.Deci mai bine pierd un client nu 4-5 sau mai multi.Aici este vorba de finante nu de educatie nude mai stiu eu ce povesti.Banul vorbeste in orice situatie.Deci nu te mai mira sau agita ca oricum nu rezolvi nimic.Deci banii de acolo vin din prostie nu de la cei care gindesc sau spun adevarul.Nimeni nu face o afacere nonprofit sau sa iasa in paguba, ori sa iti petreaca tot timpul la acea afacere doar sa arate adevarul.Noi stam pe aici atunci cind avem timp, cind n-avem ce face.Dar trebuie sa minca sa bla bla asa ca si cei care au acest site trebuie si ei sa traiasca.Si cum daca clientii ar pleca? Cam asa sta situatia.

56 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Romana e grele, nu toti poate, nu toti isi permite... Ce sa-i faci, si eu m-am trezit cu intrebarea stearsa, probabil motivul fiind "TL; DR". Dar asta este, daca nu pupi in cur divinitatea ca un sclav ordinar, nu primesti dreptul la exprimare.
De ce m-am exprimat in acest fel? Pai, poate asa intelegeti, dragii mei "ascultatori".

| Inferno explică:

Probabil ca nimeni nu intelege nimic, insa e frustrant sa explici "teoria relativitatii" dupa care sa primesti o remarca de genul: "Ăăă, deci stai, doi cu doi fac patru, sau cum?"
(Nu trag o paralela cu matematica si fizica pentru ca as vrea sa-mi etalez acum cine stie ce talent ascuns, asa cum afirmau mediocrii crestini, ci doar pentru ca nu imi trec prin minte alte analogii in momentul asta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia care ti-au raportat intrebarile cred ca, atunci cand vor citi cele spuse de tine aici, vor sta cu degetul in nas, sau in fund, neintelegand nimic.
E ceva de genul:
http://www.youtube.com/watch?v=Xw28bJYboFw
Da-i la minutul 2.

| Hevnoraak a răspuns:

Ni-mi vine să cred că lumea ştie folosi funcţia de raportare sunt fără cuvinte...

Cât despre problema ta nu e un capăt de lume sunt poate persoane care intenţionat ţi-au raportat întrebările.

| Dumniezău a răspuns:

Aici ori a fost EmaS ori Maxim96.Eu sincer nu vad nimic irelevant la intrebari.Probabil,da ce zic eu probabil, sigur ca ala care a raportat nu avea un graunte de logica si de gandire rationala in cap.Ei nu inteleg altceva decat "dumnezeu e atotputernic","dumnezeu a creat lumea si ne-a creat pe noi".Cei care au raportat, au facut-o probabil din prostie sau poate ca au inteles gresit intrebarile.Eu zic sa nu-i mai bagi in seama, ca la ce cultura si la ce gandire au se vede ca-s dusi cu pluta rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inferno,in afara de faptul ca, macar atunci cand vrei s-o faci pe intelectualul rasat, nu poti schimonosi un cuvat (se spune "preeminenta" si nu "preemNinenta"cum ai scris tu), nici macar nu ai inteles sensul dat eventual in DEX, sau de unde ai citit.Este un cuvant compus din "pre",cu sensul de "inainte","anterior" si "Eminenta", care, functie de contextul in care s-a folosi, poate insemna o superioritae absoluta sau un privilegiu, dar niciodata cu sensul de "destept". Vezi cum singur te consideri prost?

| Dreamer a răspuns:

Pentru astfel de probleme trebuia sa te adresezi unor moderatori de pe TPU. Prin postarea ta nu ai facut nimic altceva decat sa te autoevaluezi subevaluandu-i pe ceilalti (asta nu inseamna ca nu ai dreptate - eu unul mereu am remarcat limbajul si inteligenta ta). Sau tu vrei sa declari,, razboi'' unor copii de 12-14 ani care fac scoala cu profesori suplinitori?!

PS: Linisteste-te Inferno si nu incerca sa fi tolerant pentru ca se profita. Incearca doar sa-i ignori daca poti...Respect!

| Hombre a răspuns:

" Pentru ca sunt incredintat ca nu mi-a raportat nimeni intrebarea din rautate, ci doar din ignoranta si prostie."
Asta sa o crezi tu ca din "ignoranta si prostie", direct din rautate ti le-a raportat (nici nu stii ce zace in curu' lor) si binenteles ca in rautate se include si "ignoranta si prostie".

| Lizzu a răspuns:

Tu incearca sa folosesti cuvinte accesibile tuturor ..pentru ca asa sunt oamenii, romanii in special : nu vor sa piarda timp sa invete niste cuvinte noi ci daca s-ar putea sa dea un raspuns scurt si superficial doar din dorinta de a da un raspuns.

Altadata alege cuvinte comune tuturor. Ce sa faci?

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaaiii teligentimea sa s-a suparat fiindca nu i-a fost recunoscuta valoarea,eruditia si teligentia. dragii mei? daca nu cunoasteti un cuvant,nu insamna ca el nu ezista. daca nu a-ti vazut un habarnaut chiar daca o fi ori nu cuvantul, in dex, nu insamna ca el nu ezista. daca prostul nu e si fudul, atunci nu e prost destul.dar daca se c.a in drum si nu-i da si cu piciorul, atunci isi neaga propria ezistentie.io nu ma poci supune prostiei, din politeta a ma face ca o toleresc de fapt ea ma ingretosaste.intalegeti? numa pi vremea oarecaror impuscati se ma raporta.sa mai practica si acu, da tu di ci parasti ma hadesule? nu tii rusine?

| Inferno explică (pentru Lizzu):

Limbajul l-am folosit in scopuri umoristice mai mult, cu toate acestea ideea exista, iar intrebarea era foarte concreta.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Cine a spus ca are sensul de destept?

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de asta, ci de faptul ca acum, intrebarile fiiind sterse nu mai pot sa primesc raspunsuri de la dumneata. Probabil nici nu ai apucat sa le citesti si sa vezi ce baiat destept sunt eu ca ei le-au si sters, deci am muncit degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Am apcat sa citesc ceva de genul; cutura lui Dorel. poti da clik sa vezi ce dorei avem.e comic sa vezi un manelar discutand despre chintesenta eternului feminin.dar nu e imposivil si tocmai asta ma amuza.despre postarea ta no coment.sant turnator nu george pruteanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Vrei sa te cred idiot? Iata ce ai postat TU:"Numai ca pentru anumiti utilizatori daca spun: "Esti dăstept." e ceva perfect relevant, insa daca spun "Esti preemninent." atunci brusc pentru ei devine ceva irelevant, pentru ca nu cunosc cuvantul si cum le este lene sa arunce un ochi in afurisita aceia de carte imi raporteaza intrebarea."
Nu crezica totusi este bine sa consulti un psiatru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Iti pun o singura intrebare:ca sa afirmi ce spui,afirmi si ca ai citit Biblia? Tine cont, daca minti, iti voi dovedi ca tu nu ai "un graunte de logica", sau ca esti un papagal, care il imiti pe Inferno.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Hombre,te consider un tip inteligent(nu destept).Nu te lua dupa muste (Inferno) ca ajungi la c.a.c.a.t.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi rautacios omule, Inferno mi-e simpatic ca si tine. Daca aveti ceva amadoi de impartit asta e treaba voastra. Si nu cred ca s-a referit decat la cei mai putin dotati la minte, la aceia m-am referit si eu. De altfel printre religiosi sunt cativa aici pe care ii respect pentru inteligenta lor chiar daca nu o arat.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Ti-as pute raporta toate aceste iesiri, dar te iert, pentru ca acum stiu ce varsta ai (II multumesc lui BlackSulphur). Am crezut ca esti mai maricel, pentru ca daca as fi stiut ca ai intre 10 si 14 ani nici nu te mai corectam in repetate randuri. Tu trebuie sa intelegi ca exista si lucruri pe care inca nu esti capabil sa le cuprinzi, datorita varstei. A spune ca est imatur la aceasta varsta este doar o dovada de imaturitate.
Ma ierti daca m-am purtat rat cu tine, numai ca de unde era sa stiu ce varsta ai? Fara resentimente. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Hombre,noi ca natie suntem unde suntem intrucat procedam cum ai facut tu acum.Nu spun mai mult, ca tu m-ai inteles.Suntem prosti de destepti ce ne credem.Eu nu am nimic cu Inferno, dar ma intriga cei care se dau "mari" desi sunt niste rahati. Urmareste dialogul meu, in timp, cu Inferno si poate ma vei intelege.Esti impotriva religiei.Te inteleg intrucat TU nu cunosti decat poate 5% din ce reprezinta credinta in viata omenirii.Ne-am obisnuit sa catalog fenomenele dupa ce cunostem NOI.Asata este adevarata incultura.

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am citit biblia si nu imit pe nimeni.Mi- am exprimat doar opinia personala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tragedia este ca nu-ti dai seama de ce spui. Logic, daca eu sunt analfabet ca am scris "psiatru" in loc de "psihiatru", tu te recunosti ANALFABET ca ai scris "preemninent" in loc de "preeminent". Vezi ca am dreptate cand am spus ca singur te consideri analfabet! Mai omule, esti un fanfaron, atata timp cat nu-mi raspunzi la intrebarile puse din "Fizica Nemuririi". Intelegi lucrul asta? Esti un FANFARON (uita-te in DEX.ca sa intelegi seminficatia, ca altfel cine stie ce mai intelegi).

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

De ce ma faci analfabet,nu trebuie sa jignesti. happy
Nu jignind ajungi superior. Eu inteleg ca la varsta ta vrei sa pari superior, dar degeaba.
Daca esti analfabet, asa cum sustii, atunci acest lucru se poate remedia, poti invata, nu e o rusine, asta incerc sa te fac a intelege.
happy Fara resentimente. happy

| Lizzu a răspuns (pentru Inferno):

Pai o fi fost concreta, dar neinteleasa... sau poate ai lezat vreo credinta, na oh go on si cui nu i-a conveniiiit...stii tu, a actionat.
Mda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumniezău):

Cum poti sa-ti exprimi o opinie despre ceva ce nu cunosti? Da-mi o explicatie logica (a te exprima fara a cunoaste) si vom discuta.In caz contrar, cum consideri pe cineva care face asa ceva? Nu vreau sa te jignesc, dar vreau sa te fac sa intelegi ca daca vorbim fara sa gandim, nu ne putem chema fiinte inteligente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum cataloghezi tu pe cei care nu sunt capabili sa raspund(nici macar cu o idiotenie) la ce este intrebat? Daca esti capabil sa-mi raspunzi consider ca te-am catalogat gresi. Daca nu!

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

"nu ne putem chema fiinte inteligente. "
-- afla ca fiintele inteligente asa ca tine nu jignesc si nu fac lumea "idioata" doar din cauza faptului ca ei nu cred la fel ca tine.

Arata ca esti inteligent si nu mai face atat pe grozavul!
Ce ai? nu te potolesti? ai scapat in libertate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Vezi ca esti incapabil sa raspunzi! Nu eu, ci tu Insuti te-ai facut ANALFABET. Sau logica este numai cand iti convine? Inferno, nu te pune cu mine ca te fac sa te retragi de pe acest sait (sau site?).Ai noroc ca eu nu am timp.Acum ma destind si accesez "desteptii".De cei "prosti" ca mine ma ocup numai la slujba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Liza,faci afirmatii "dupa ureche". Urmareste dialogul meu cu Inferno, accesandu-ma si, dac nu crezi ca am dreptate spune-mi si de ce. Altfel, catalogheaza-te singura.Nu vreau sa ma acuzi. Crezi ca-mi vei raspunde? Eu nu prea sunt sigur!

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Bine,ai dreptate. Sunt un analfabet,nu am pic de logica, m a poti face praf cand vrei tu, slava Domnului ca nu ai timp sa o faci.
Gata, acum asteapta sa mai cresti. Vezi tu ca te jignesc? happy happy
Nu ma port suficient de frumos cu tine? Acum mergi la culcare pentru ca este deja tarziu. Noapte buna, somn usor, vise placute, purecii sa te sarute puiu mamii. Te pup. happy happy
Nu uita sa te speli pe dinti.
happy happy happy
Si sa-ti spui rugaciunea.