| TutacBogdan a întrebat:

Viata de crestin inseamna dedicarea completa in slujba DOMNULUI ISUS.

Deoarece pacatele oamenilor(pacatul este orice lucru pe care DUMNEZEU il interzice oamenilor; este calcarea poruncilor LUI DUMNEZEU) se agravau, DUMNEZEU a hotarat in dragostea SA sa IL trimita pe AL SAU FIU preaiubit, nu un inger ci chiar pe FIUL SAU sa moara pentru pacatele noastre. EL S-a injosit atat de mult incat a luat chip de om, a venit pe pamant sa moara pentru cei pacatosi, EL, CEL fara de pacat in viata traita pe pamant, fiind de asemenea ispitit si incercat ca noi. Diferenta e ca noi suntem pacatosi si aveam nevoie de un SALVATOR. EL a murit pe cruce, luand pacatele noastre asupra LUI, inviind a treia zi dupa SCRIPTURI, si inaltandu-SE la CER."Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică."- Ioan 3:16

Acum daca te duci pe strada si intrebi pe cineva:"Esti crestin?"El iti va raspunde"Fireste!" De ce?"..."pentru ca cred in DUMNEZEU ca exista"Daca ar crede cu adevarat ca DUMNEZEU exista, ar crede si cuvintele SALE si le-ar implini.

Nu e indeajuns ca FIUL LUI DUMNEZEU sa moara pentru noi si suntem salvati; o groapa in care cad multi din pacate si nu cunosc SCRIPTURA.Nu ajungi in CER pentru ca tu crezi ca DUMNEZEU exista ci traind o viata pe deplin dedicata LUI. EL intr-adevar spune:"Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică."- Ioan 3:16; dar mai spune si "El zicea: „Pocăiţi-vă, căci Împărăţia cerurilor este aproape."

Cuvântul din limba greacă tradus în limba română "pocăinţă" este metanoie de la [meta ] – a schimba, şi [noie] – minte, gândire. Deci, pocăinţa este o schimbare a gândirii, a modului de viata pacatos in care te aflii; traind pentru DUMNEZEU in ascultare de poruncile SALE; cu alte cuvinte pacatul pe care il iubeai acum il urasti si VOIA DOMNULUI pe care o urai o iubesti din pricina faptului ca ai ajuns la cunostiinta faptului ca fara sa traiesti o viata pentru DUMNEZEU, te trimite in iad, o eternitate de unde nu vei avea cum sa scapi, de mania DOMNULUI.

Dedica-ti viata LUI, traieste in neprihanire, in ascultare de EL; crede si pocaieste-te de faptele tale!

Ceva ce te ajuta:

http://www.youtube.com/watch?v=rCvY6IBgtfE

DOMNUL sa va binecuvinteze cu cunoasterea DOMNULUI ISUS HRISTOS, fara de care nu vom putea trai o eternitate cu DUMNEZEU. Daca cineva se va impotrivi, imi pare rau pentru acela

"Dar, cu împietrirea inimii tale, care nu vrea să se pocăiască, îţi aduni o comoară de mânie pentru ziua mâniei şi a arătării dreptei judecăţi a lui Dumnezeu- Romani 2:5
Esti gata sa ii slujesti DOMNULUI?!

4 răspunsuri:
| Kosuchin a răspuns:

Sectiunea se numeste "Religie" deci are voie sa posteze ceva in legatura cu religia.

Ca e spam sau prozelitism, asta e alta poveste...

| ViezurE a răspuns:

Mai spammezi mult pocait jegos?

| Psychofuckingsocial a răspuns:

TutacBogdan. **** happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si noua ne pare rau pentru tine, dar asta e.