| Blossomis a întrebat:

Voi mergeti la biserica?

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Credinciosi mai sunteti!laughing

31 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Spre rusinea mea, am mers doar de 2 ori anul acesta. straight face

| GoldVali a răspuns:

Uneori

| richardb a răspuns:

Nu prea!

| DeyCj a răspuns:

La bererica cui? A ortodocșilor?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru Blossomis):

Prefer să îți spun în prevat ca poate pe unii îi deranjează adevărul referitor la cultele religioase.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cherilyn):

Poate spre ratiunea ta, nu spre rusinea ta.

| danay72 a răspuns:

Adevaratii crestini considera intrunirile crestine foarte importante. Evrei10:24,25

| roxaa15 a răspuns:

Nu atat de des pe cat ar trebui

| iHateStrike a răspuns:

Mă obligă mama. N-am ce face.

| Silviuloan a răspuns:

Oricine ar citi intrebarea aceasta nu ar trebui sa raspunda daca se considera crestin adevarat.

| EvangelineDS a răspuns:

Nu-mi place e preeaaa plictisitor...

| LegionarulRoman a răspuns:

Da.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru iHateStrike):

De fapt si pe mina ma obliga, dar m-am obisnuit, mai ales ca acolo mai arunc cate un ochi la nepoata parintelui de acolo(care are 60 de ani) happy. Oricum preotul de la biserica unde merg eu este deosebit.

| iHateStrike a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Eu sunt ateu... Și de-aia nu merg. big grin.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru iHateStrike):

Aha,parintii merg si tu esti ateu, esti tare laughing. Sigur esti mai destept decat ei.happy

| iHateStrike a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Hmm? Nu sunt mai deștept decât părinții mei. happy. Am de învățat de la ei, dar cu religia, o lăsăm baltă.

| danut a răspuns:

Saptamanal.

| ComatoseWine a răspuns:

NU,ma duc doar de Paste cateva minute ca sa iau "paine magica" pentru mamalaughing

| C0nstantin a răspuns:

Doar la vreo nunta sau botez in rest nu am de ce...

| RAY a răspuns:

Nu merg deloc, poate la o nunta, botez, inmormantare de a unui neam dar asa nu

| aliceinchains a răspuns:

Nu, nu merg, nu am de ce.
La o nuntă, în caz de sunt obligată să merg, atunci da, n-am ce să fac. Ultima dată a fost pe la începutul lui septembrie, dar să merg de bună voie n-o mai fac de vreo 4 ani sau mai mult.

| LineGuide a răspuns:

Daca mergi ajungi sa cunosti multe chestii legate de Dumnezeu si unele te vor ajuta sa intelegi daca e bine sau nu sa crezi si sa te rogi Lui.
Doamne ajuta!

| roxana1994 a răspuns:

Bineînţeles. Aşa cum ai grijă de trup, trebuie să ai grijă şi de suflet...

| LoveToHate a răspuns:

Ma duc la biserica doar ca sa admir picturile, tavanul e preferatul meu.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu merg prea des si asta e adevarul:d.Ma duc doar de Paste la Inconjur si la Inviere sau mai merg cu clasa de Cracciunhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din an in Pastelaughing

| Resurrection a răspuns:

Nu. Sunt agnostic

| para001 a răspuns:

Nu