| RAY a întrebat:

Voi stiti ca azi a fost crucificat Iisus? Practic acum este mort, cum va simiti sau nu va pasa? Crestini cu numele, asteptati mancarea si bautura, ma intreb ce sarbatoriti voi cu bautura si mancare?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

"A murit, dar a inviat."

A inviat, my ass...e doar o legenda promovata insistent de-a lungul timpului in scopuri pecuniare, de influenta si de putere, de diverse grupari religioase.
Iti dai seama cati bani inseamna asa zisa "Saptamana Mare" cu toate slujbele si alte tampenii organizate de astia? Cati bani cotizeaza fraierii in numele unor povesti tampite si in speranta de a primi diverse cadouri de la spiridusul asta inexistent?laughing
Dar nah, afacerea e afacere si fraieri inca sunt destui.

19 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Hai du te trateaza te - vezi cu ce, mancare sau medicamente!

| RAY explică (pentru shrink):

Esti beat, eu vorbesc de iisus

| Plato a răspuns:

Iisus nu e mort.
Noi sarbatorim faptul ca a inviat.

| RAY explică (pentru Plato):

Iar scrii prosti, nu ai fost atent, azi e joia neagra, nici atat nu stii

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Eu ma refeream la Paste.
In orice caz, "practic acum e mort" - nu e mort. happy

| RAY explică (pentru Plato):

Omule daca nu e mort cum a inviat?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

A murit, dar a inviat. Acum nu mai e acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La catolici a inviat duminica trecuta. Mai Invie si la noi odata.

| Octavian199 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam de multe ori invie rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Asta e... parerea ta.

| RAY explică (pentru Plato):

Legat de ce anume nu are dreptate?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Legat de tot. laughing

Sa-ti zic asa direct? Iisus a existat, a murit, a inviat. Iisus e Dumnezeu. na.

| Fatamuntilor a răspuns:

Bag seama ca ai, boala'' pe crestini!
Iisus a murit si a inviat a treia zi dupa Scripuri dupa cum spune in Crez!
In rest...Merg ca in fiecare an sa iau Lumina Sfanta, ascult slujba, merg la cimitir sa o duc si acolo!
Doar oulele inrosite amintesc de Pasti! Pasca fara aluat, coapte in forma rotunda, iar bucatele sunt la fel ca un pranz de duminica! poate bere!
Sarbatori cu bine si tie!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Am boala pe ipocriti,iti dau un exemplu, intrebi un crestin ce sarbatoreste prin bautura si mancare la care el spune ca cica e ok,in biblie nu scrie asa ceva, in fapt pastele este iesirea evreilor de sub jugul egiptenilor, asta insemna sa aduci jertfa un miel atat, nu bautura, nu mancare pana lesini, daca esti crestina pai fi crestina cu adv

| RAY explică (pentru Plato):

Tu ai spus ca nu a murit

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Sunt destui din aia! Apoi umplu camerele de garda a spitalelor dupa ce abuzeza dupa un post lung si greu!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Tu crezi ca eu mai multe conturi pe TPU? de ce as fi atat de prost sa am doua si sa imi stearga contul admin dupa atat de multi ani petrecuti pe TPU, asta e singurul meu si asta va fi mereu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Stai bre ca am intrebat, nu am dat cu parul!
Aveati nume asemanatoare, ati pus aceeasi intrebare la interval mic!
Atunci o fi un fan/a?rolling on the floorE BLOCATrolling on the floor

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

A fost o provocare in fine