| H3ADsHoT a întrebat:

1.82 inaltime, 14 ani, 74 kg.Cat mai trebuie sa slabesc si cum? funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladPetcu a răspuns:

Conform Dietei Dukan esti la o greutate normala nu te ingrijora deci nu trebuie sa slabesti. Vorbesc foarte serios!
Funda?

19 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu trebuie! Esti bine asa tongue

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ba, sa slabesti, esti nebun/a devi anorezic/a e perfect, esti chiar prea inalt/a dar cu kilogramele stai perfect, daca zice cineva ca esti gras/a se refera ca ai multe kile, nu ca iti sta rau cu ele, eu sunt baiat, 15 ani 1, 75 80 de kg, sunt masiv, fac culturism, fara creatina, doar cu perseverenta

| Sara2 a răspuns:

70-71 ar fi ok, nu trebuie sa slabesti mult

| Elvina a răspuns:

Du-te la un nutritionist. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa slabesti.

| 1Mihai1 a răspuns:

2-3 KG.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

La inaltimea ta greutatea e perfecta.Eu ti-as sugera doar sa te mentii prin exercitii usoare zilnice http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs

| adelolyta a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti stai chil :*

| Sunshine18 a răspuns:

Pai eu am 17 ani, 1.60 si 48 de kg si sincer, chiar ma simt grasa X_x.
Ai putea sa incerci sa ajungi la 70 de kg in prima faza si dupa daca esti sau nu multumita de tine sa continui sa incerci sa slabesti sau nu.
eu iti recomand sa iesi in fiecare zi la plimbare cate 2-3 ore si sa elimini grasimile din alimentatie

| TzP a răspuns:

Esti ok, eu am 1, 81, 15 ani si 90 kg si cred ca arat normalwinking

| sodobar a răspuns (pentru TzP):

Tzp nu cred ca esti normal, eu am 13 ani 1.70 si 52 kg si sunt absolut perfect ca inaltime si greutate in schimb tu... daca la 15 ani ai 90 kg inseamna ca la 20 o sa ai 150 kg, sfatul meu e sa slabesti

| TzP a răspuns (pentru sodobar):

Faza la mine e ca nu par deloc gras, lumea crede ca am 65-70 kg.

| H3ADsHoT explică (pentru TzP):

Si la mine zice lumea ca am 62-65

| andelove a răspuns:

Pai e inaltimea -15.eu am facut atletism iar antrenorii mei asa spuneau...bafta.

| Xenya a răspuns (pentru andelove):

Aceasta regula se aplica si in cazul fetelor?

| faaalyoana a răspuns (pentru andelove):

Eu zic ca arati bine!
Ai putea sa te mai ingrasi un pic sa stii!
Sa stii ca fetele nu se omoara dupa slabanogi!
Mie personal nu-mi plac baietii cu burta plata! happy

| andelove a răspuns (pentru Xenya):

Eu sunt fata, deci da.dar daca nu faci sport nu este neaparat -15.este ok si cu 10.:*

| Xenya a răspuns (pentru andelove):

Atunci m-am linistit... Daca trebuia sa scad la inaltime mea 15 insemna ca trebuie sa am 41 kg, oricum nici acum nu sunt departe de 41 deoarece am 44kg happy