| anonim_4396 a întrebat:

1.Exista vreo formă de psihoza sau schizofrenie fara halucinații auditive, vizuale și paranoia?

2. Cum îți poți da seama daca suferi de tulburare schizoida sau schizotipala?

4. Un psihopat cam ce gânduri are și cum se comporta in societate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Nu poți. 3. Da. 4. Cam aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Care e aceea la 1?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nu știu. Eu am avut o perioada in care aveam halucinații auditive cu femei care gem făcând sex. Mă speria pentru că eu nu eram hetero și nu acceptam asta și după acea sperietura nu se mai auzea nimic. Era ciudat
2. Sunt chestionare care pot ajuta (daca răspunzi sincer ) și psihologul poate observa daca personalitatea ta are unele tulburări.
3. Chiar nu știu
4. Nici asta nu știu.

| VasileRapidistu13 a răspuns:

1 nu știu dar episodul psihotic e și fără halucinații, 2 pai pierzi contactul cu realitatea 3. Ce tratament la psihiatrie sau cu psiholog? 4. Zicea știința că cică pare calm, bun manipulator, inteligent, își urmărește interesele, dar nu cunosc fata in față deci nu pot garanta că e așa

| anonim_4396 explică (pentru VasileRapidistu13):

Așa este la 4 ai dreptate psihopatii sunt foarte insidioși
E greu sa scapi de anxietate că trăim într-o lume nebuna și ostilă, nu mai avem pace din 2019 de când a apărut covid, de atunci noi suntem cobai cum nu am mai fost de foarte multi ani, acolo s-a terminat pacea noastră în 2019

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu că e in afara subiectului dar tu ce crezi un om că sa ajungă să aibă bani nu e o chestiune și de șansă? Sunt multi care ajung sa aibă bani mai multi ca un programator poftim, și să nu mi zici că programatorul nu are IQ bun sau voință daca a ajuns la salariu de 3000 de euro