| Innaripatu a întrebat:

200 grame de seminte prajite pe zi imi afecteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, semintele, nucile sunt bune pentru sanatate, sunt pline de nutrienti, proteine, grasimi saturate, bogate in vitamina B. Nu sunt recomandate seara sa fie consumate! Intr-o dieta se recomandate sa fie consumate, desi cele care nu contin sare.

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Orice e prea mult strica, eu zic sa te opresti

| florinmitroi a răspuns:

Semintele sunt mancarea zeilor! Recomand minim 100g pe zi. 200 e si mai ok, baga mare fratior!