| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Fac sala, iar daca imi fac 5 albusuri prajite ( omleta ) pe zi dimineata / zilnic, afecteaza cu ceva sanatatea happy?

Funda :*!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu le mananci intregi? Galbenusul are mai multe proteine decat albusul.

Si concentreaza-te si pe alte surse de proteine, nu doar ou.

p.s. : mai usor cu prajelile. prajeli mananci de 2 ori pe saptamana.

6 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic! dar nu e tocmai indicat sa mananci in fiecare zi!

| LilTunechi a răspuns:

5 albusuri este enorm, pe langa faptul ca nici nu le vei putea manca albusul este scarbos dar mite 5, oul este bun pentru muschi dar nu in aceasta cantitate, poti manca 2 oua fierte dimineata ar fi mai okbig grin

| Goldenboy97 a răspuns (pentru LilTunechi):

5 albusuri gatita, nu crude. Albusu contine doar proteina. Daca facem un calcul 5 x 4gproteina = 20gproteina. Mai putin decat 100g piept de pui.

| LilTunechi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Taci wei pustiulica du-te lucra ceva ti-o dat mama ta bani de net si esti mare smecher acum...vezi-ti de treaba la 10 ani n-ai ce cauta in discutii din astea

| Cosmin86 a răspuns (pentru LilTunechi):

Am mancat si 15 albusuri intr-o dimineata, evident gatite, si nu e scarbos deloc.

Le-am mancat cu fulgi de ovaz.

| Laurr13 a răspuns:

E mult frate 5 oua dimineata zilnic.fa-ti si tu 2 maxim 3. in rest ouale sunt bune dimineata cand te duci la sala iti ofera proteine. multa bafta