| Radu_Pîrvu_1997 a întrebat:

29.07.2018,am fumat 3 pachete de tigari am si consumat alcool (1.5 litru de vin), urmatoarea zi ma trezesc fara nici un motiv la 5 dimineata, ma duc la toaleta simt un gust nasol in gura scuip sange 75% din flegma sange, ma sperii mai fac asta inca 10 minute acelasi rezultat. Ma decid sa bag mana pe gat poate pot voma, nu am reusit (DE OBICEI MERGE 100%),fara succes ma pun inapoi pe pat,cu greu ma ia somnul. Ma trezesc tot la fel aceeasi poveste,in acea zi nu am fumat, nu am baut, ziua urmatoare de dimineata, tot la 5 ma trezesc fara nici un motiv din nou acel gust nasol. De data asta 25-30% sange, pana la 14:00 nu am fumat, nu am baut, apoi am zis ca am facut exces etc etc. Fumez 7 tigari, beau 1 litru de vin, la ora 00:15 iar sange 40%, am si sinuzita, niste sfaturi sau macar niste pareri?
Imi este greu sa ma las de fumat...
Pe data de 2 ma duc la un pneumolog.
Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai usor cu tigarile frate, pe bune macar mai redu din ele, in rest bautura nu cred ca te afecteaza, dai tare laughing

| teo530 a răspuns:

Logic ca organismul tau nu mai rezista. Cum poti fi atat de imbecil incat sa consumi 1, 5 litri de vin si sa fumezi 3 pachete intr-o zi?!?! Nu mai ai niciun neuron functional daca faci asta si te intrebi de ce scuipi sange. Crezi ca daca reduci la 1 litru si 7 tigari pe zi va fi mai bine?! Du-te la psihiatru si la dezalcoolizare sau mori in maxim 2 saptamani daca mai continui asa. Si ma intreb unde lucrezi tu si ce salariu ai de iti permiti sa platesti o pensie alimentara tigarilor si alcoolului.

| BeaTMaN696 a răspuns:

Coe nu mai fuma si bea. Ia-ti un vape ca sa te poti lasa. Si de baut, de ce **** bei 1 litru de vin? Te mai intrebi de ce iti scuipi ficatu ha? Uite de asta.