| claudiacla1610 a întrebat:

A ajutat pe cineva exercițiile oculare? Sunt pentru miopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RalucaBalan10 a răspuns:

Eu am miopie, am făcut ceva timp exerciții, nu s-a schimbat nimic, dar ar trebui sa încerci, contează și ce dioptrie ai. Eu am 7, 50 și de aia nu funcționează. Încearcă, sper sa ai rezultate. Vederea e foarte importanta. :*

| AndreiMSV a răspuns:

Ajută doar într-o anumită măsură. Cu cât ai dioptria mai mică, cu atât o să funcționeze mai bine exercițiile.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Unii doar cu operație rezolva, altii nici macar.

| claudiacla1610 explică (pentru RalucaBalan10):

Am miopie -1.00 și -1.25,sper sa meargă

| claudiacla1610 explică (pentru RalucaBalan10):

Eu am -1.00 și -1.25,sper sa meargă, trebuie facute dimineață și seara nu?