| LoryM22 a întrebat:

A avut cineva pana acum stari in care sa se simta foarte obosit("molesit")fara putere, plictisit de orice si sa-i vina ameteala mereu. Durere, arsura si intepaturi in stomac care iti dau senzatia de voma, durere de cap (frunte si crestetul capului)sa oboseasca psihic si sa sa se trezeasca in timpul noptii, ameteala, muschii slabiti la membre, toate la un loc? Am fost acum cateva luni si am facut ecografie abdominala si endoscopie, am avut intestinul iritabil, am luat tratament, doar ma balonam cand mancam si ma durea stomacul dupa masa, o perioada a fost bine, insa acum e mai rau, am mai avut toate starile astea cam de 2 ori pe an sa zic asa cand sunt foarte stresata si mananc neregulat. Va rog astept raspuns.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Poate ar fi bine sa mergi si la un endocrinolog. Poate fi si pe fond psihic mai ales ca ai spus ca atunci cand esti stresata. Am avut si eu o perioada mai stresanta si aveam insomnii, stari de greata, voma, dureri de cap, oboseala, stare de slabiciune, cum a trecut stresul mi-am revenit. Sanatate.

6 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Dute la dr

| kh1ss a răspuns:

Da, se numeste astenia de primavara

| nightluser a răspuns:

Probleme de sanatate trebuie privite cu foarte mare atentie; pr lângă problemele digestive (colon iritabil, poate şi o gastrită hiperacidă) este foarte probabil să existe şi o lipsă de calciu, datorată probabilunui stress îndelungat şi/sau unui consum exagerat de cafea. De asemenea pot apare şi probleme endocrine, vizita la un medic endocrinolog fiind aproape obligatorie; există tratamente simptomatice, dar dacă nu eliminăm cauza nu sunt de foarte mare ajutor.
Un set mai amănunţit de analize precum şi un stil de viaţă cât mai corect te vor ajuta sigur, ănsă e nevoie de timp şi de sfaturi profesioniste din partea unui cadru medical de specialitate

| dyenutzadyana a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic...si ai grija la alimentatie sa mananci sanatos...si e f imp sa mananci dimineata...tonguee cea mai importanta masahappy daca nu te alimentezi poti sa faci gastrita sau cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu intepaturile la stomac o simt chiar acum si de asta am intrat pe google sa vad posibile raspunsuri... e si din cauza alimentatiei! Gandeste-te ce mananci si cat mananci...si poate asta e raspunsul la probemele tale...anemia este provocata si din cauza lipsei d alimentatie(corecta)si de aici si durerile d stomac! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da