| Claude1090 a întrebat:

Salut,știe careva un remediu pentru o durere abdominală acută..cu stări de vomă,durere,crampe,greată, amețeală.
Ce cauze sunt? Tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cheama urgent salvarea, eu era sa mor anul trecut din aceleasi cauze.

| Claude1090 explică (pentru danut):

Mi-a trecut cu greu.dar totuși
tot ma mai doare puțin...mai ales in partea dreaptă. durerea pozitionânduse acolo.

| danut a răspuns (pentru Claude1090):

Urgent la doctor, nu este de gluma.

| Claude1090 explică (pentru danut):

O să mă duc si pentru alte probleme..mai grave

| RAY a răspuns:

Probabil ai mancat mult prea mult iar organismul da semnale de oboseala dar ficatul se ocupa de tot, daca ai diaree e foarte bine se curata organismul de tot ce e toxic, tratamentul este ceai,supa de pui,fructe,legume fierte, orez fiert, o doza de cola ca ofera electoriziti organismului, cateva zile consuma mai putin, daca nu trece suna la salvare o injectie in burta sau in fund o sa ajute mult

| Claude1090 explică (pentru RAY):

Ideea e că am mâncat puțin zilele astea..fiind că m-i-a fost rău..si azi am mâncat puțin cârnaț..si cred că nu mi-a picat bine..fiind că mă doare tare..si am luat un No-spa si un Triferment.

| CleanHeart a răspuns:

Nu mai cautati rezolvari pe TPU legate de problemele medicale, mergeti la un doctor fiindca el stie sa va spuna cel mai clar ce aveti, fugi la medic si o sa iti rezolvi problema happy