| Girly97 a întrebat:

A facut cineva acupunctura? Da rezultate? Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am facut acupunctura de mai multe ori in viata mea si intepaturile nu dor, le percepi ca mici intepaturi de tantari.

| FordMustang a răspuns:

Am facut eu, am fost diagnosticat cu tendonita la genunchi am incercat foarte multe metode de rezolvare, era o chestie de crestere si ma durea sub genunchi foarte tare si nu puteam sa pun forta pe picior din cauza durerii, am facut acupuntura, imi baga doctorul vreo 20 de ace in picior, durerea e foarte mica si culmea ca nu in momentul in care baga acele ci la scoatere, cel putin la mine asa era, cand infigea acele e o intepatura foarte mica ca la dentist, de abia o simti, dar dupa ce stau acele infipte acolo dupa 30 de minute cand le scotea ma durea putin un minut doua. De rezultate pot sa zic ca chiar da, dar eu am facut in aceelasi timp si laser cu infrarosu si in 2 luni am rezolvat problema, m-am trezit dimineata si nu ma mai durea. Asta dupa multe multe analize si luni de mers la doctori si incercat tot felul de tratamente si RMN.uri si alte filme. Iti recomand acupuntura.