| anonim_4396 a întrebat:

A fi slaba si inalta ce este? O calitate sau defect? De ce?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Important este caracterul omului, nu neapărat înălțimea, aspectul fizic, etc.
Pa, pa.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doua caracteristici, nici mai bune, nici mai rele decat altele.

Stefan
| Stefan a răspuns:

A fi slaba si inalta este o calitate, care poate sa te ajute mult in viata, cate tinere nu ar dori sa bineficieze de acest avantaj?

luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea, in viata conteaza ce ai in capsorul tau si nu cum arati ( desi in unele cazuri, s-au castigat concursuri de frumusete asa ). Important este sa stii sa te exprimi si sa scrii corect; sa fii cinstita si loiala fata de ceilalti; sa iti placa sa cunosti cat mai multe din diverse domenii; sa citesti foarte mult invatand sa te exprimi corect si gramatical; sa fi curata pe dinauntru si pe dinafara, mereu,- nu numai atunci cand ajungi la un medic; sa respecti pe aproapele tau si pe cei in varsta, caci asa te respecti in primul rand pe tine; sa sari in ajutor mereu cu ceea ce ce poti, atunci cand intalnesti semeni aflati la necaz; sa treci prin viata zambind, caci ea inseamna sacrificii, renuntari si mai putin satisfactii; si sa dai mereu o sansa celuilalt, desi poate acela, candva, ti-a gresit mult; sa nu uiti, sa multumesti celui de Sus, dar,- sa o faci din toata fiinta ta,- pentru ceea ce esti si ca esti bine tu si familia ta. Si revenind acum la tine, fi tu asa cum esti cu bune si cu relele tale, caci, nici unul nu suntem perfecti si sa te depasesti, asta o poti face si asa vei fi Unica si Admirata cu ceea ce esti tu. Numai bine, Lucien.

| Bacemi a răspuns:

Este cu siguranta o calitate. Multi ar fi vrut sa fie in situatia ta.

| JeSa a răspuns:

Buna!, calitate!, dar zice bine Legiuitoarea!, Pa!

| Leea1234 a răspuns:

Depinde de caz... daca esti inalta, slaba si ai 90 la piept si 90 la fund"da"este o calitate, dar daca esti inalta, slaba si fara forme, arati naspa, dupa parerea mea e ca in zicala aceea veche :
"femeia snur, fara tate, fara cur"!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

O calitate bineinteles dar nici exagerat de slaba sau de inalta 1 75 e perfect maxim

| DrViorel a răspuns:

Mai in general ii bine sa fi inalta si slaba caci de ingrasat poti, dar daca esti mica si slaba poti sa te tot ingrasi da de crescut nu cresti, nici cum. Si in plus conteaza si fata, deoarece corpul il schimbi, faci fitnes una alta, dar la fata doar prin operatii estetice care sunt foarte scumpe si tot se observa ca ai facut. Sanatate si o zi buna!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

O trăsătură fizică pe care ţi-a dat-o Dumnezeu sau natura sau genetica, poate deveni defect sau calitate în funcţie de modul cum ştii să ţi-o pui în valoare.Depinde şi de context, dacă vrei să fii jocheu-e un defect, dacă te interesează o carieră în modelling, poate fi un avantaj.

| User a răspuns:

Sa zicem calitate. Bine, nici sa fii prea inalta si prea slaba nu e binelaughing.

| Ana_6509 a răspuns:

Depinde cat de inalta si cat de slaba ca daca esti aschie si ai 1. 80 e cam nasoltongue.

| Marii a răspuns:

Depinde cat de slaba, sa ai si forme bine definite si peste 1. 75 e o calitate pentru ca multe isi doresc sa arata asa si nu reunesc cu nicio dieta. dar nu uita ca trebuie sa ai si un creier bine "dezvoltat", cu asta ai doua calitati bune. happy

| DoarOana a răspuns:

Eu sunt si slaba si inalta si acest lucru il consider o calitate si un avantaj in seductia barbatilor dar daca ma gandesc un pic corpul te face sa te simti bine nu? Deci pun pariu ca si tu esti "silueta" deci nu iti fa probleme, frumoaso! Sper sa alegi raspunsul castigator in functie de cei care ti-au raspuns la intrebarea postata de tine.

| Mihai_6663 a răspuns:

O calitate daca nu esti foarte inalta si nu foarte slaba... Potrivita happy

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Este o calitate! Ce inaltime ai si cate kg? Daca ai peste 1. 70, poti sa-ti incerci norocul la fotomodele.winking

| julieta a răspuns:

Cine te place te place asa cum esti. e o calitate, nu te lupti cu kg in plus si cu dietele de slabire.eu am 1'66 si 47kg, asa ca...don"t worry...happy

| baiatudela4 a răspuns:

Depinde ce inaltime ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii inteligenta, da este.Ma tem ca lipsa formelor, mai ales in cazul unei femei, este un dezavantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...as spune ca e o caliate de fotomodel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o calitate. poti sa te faci model de podium happyca fotomodel nu conteaza inaltimea