| darts01 a întrebat:

A folosit cineva persedon noapte ca sa adoarma mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Ia melatonina de 3 mg! Se gasesc in farmacii dar si in plafare. Melatonina e un hormon natural secretat de glanda pineala umana in lipsa somnului. Atunci cand o administrezi tu, glanda nu mai secreta hormonul in noaptea aceea dar o va face cand nu vei mai avea suplimente. De ce sa folosesti suplimentele cand ai o glanda care poate produce hormonul? Tu il poti administra mai rapid daca nu mananci cu 4 ore inainte si bei praful inainte cu o jumatate de ora. Nu te priva de somn! In timpul starii de repaus, corpul se odihneste si intra in procesul de dezvoltare si dezintoxicare.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, daca vrei sa ajungi caz grav de numai in spitale stai, ia melatonina dupa cum te taie capul (sau il taie pe Donsavas)!

| Albinuța767 a răspuns:

Nu te proști să folosești chestii din astea doar dacă îți sugerează medicul. Poți patii ceva ai grijă.

| alex944543 a răspuns:

Eu când nu pot sa dorm ma uit într-un punct fix timp de 2 3 minute și adorm. Poți încerca.