| DouaPuncteD a întrebat:

A folosit cineva vitaminele efervescente OPTISANA? Le-am achizitionat din Lidl.
O seara buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Am luat si eu azi.
Sunt vitamine ca oricare altele, insa au si indulcitori si coloranti dar au si vitaminele care sunt bune.
Toate pastilele efervescente au indulcitori si coloranti, deci nu te ingrijora.
Unii mi-au spus ca vitaminele efervescente sunt mai bune ca se absorb mai repede in organism.
Eu am luat multivitamine Optisana si maine imi iau si magneziu.
Sanatate.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Da. Am 4 variante ale acestui produs si consum zilnic, prin rotatie, cate o pastila efervescenta. (desi sunt convins ca se pot consuma si simultan, cate una din fiecare flacon DIFERIT, fiind vorba de substante distincte).

| alinadianaaa a răspuns:

Sunt foarte bune, le recomand.

| LadyDee89 a răspuns:

Da, un dr mi-a spus ca-s la fel de bune ca oricare vitamine