| anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineva vreo solutie cu care a scapat de alunite? funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista vreo solutie pe care sa o pui in aplicare acasa,adica ma refer la "leacuri babesti",am vazut la TV ca era o reclama cu un spray sau o crema pe care o dadeai pe alunita si in ceva timp(zile) dispareau. Exista mai multe remedii, dar in lumea halatelor albe. Deci, du-te la doctor si nu ti le rupe pentru ca sunt foarte periculoase. happy

4 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Du-te la medicul dermatolog.
Nu orice alunita se scoate.

| Mihaela_3187 a răspuns:

Uite alunitele nu se scot, daca scoti cel putin una risti sa mori, daca cineva iti spune cum, nu trebuie sa crezi, mai bine consulta medicul si vezi ce spune el, pentru ca o prietena a colegii mele si-a smuls o alunita si urmatoarea zi a murit. Bafta!

| ares8 a răspuns:

Nu cred ca exista solutie pentru alunite. Eventual pentru punctele negre.
Ai grija ca alunitele sunt cancerigene daca incerci sa le faci ceva.

| cathwoman a răspuns:

Du-te la dermatologbig grin