| adam1996adry a întrebat:

Cum sa scap de alunite? Am auzit ca cu ulei de ricin, cine la folosit, are ceva rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate uleiurile au rol de hidratare!
Tu despre ce vorbești?
Consultă un dermatolog pentru o intervenție de scoatere a lor, chirurgical sau cu laser!
Pa, pa.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Nu cunosc vorbele din popor, dar alungarea definitiva a unei alunite se face doar cu laser. Nici un ulei sau crema, nu poate elimina o alunita. happy