| AvalohAlyn a întrebat:

A luat cineva MaxiMag?
V-a ajutat?
Este bun?
Ati simtit efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Problema este ce vârstă aveți, greutate, alergii la un medicament. Este un produs care luat necorespunzător poate da efecte secundare. Mai bine încercați MagneB6.

| AvalohAlyn explică (pentru romeo78):

Daca MagneB6 nu da efecte secundare, atunci nici MaxiMag nu da, ca are aceleasi substante active.

| romeo78 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

E vorba de concentrația de substanțe active. Maximag are 375 mg Mg, iar Magne B6 are 48 mg. La Maximag este interzis copiilor sub 13 ani, gravidelor, iar în plus prospectul și efectele secundare nu se găsesc pe internet. De ce sunt secrete? Iar, la Magne B6, copiilor sub 6 ani nu este permis, dar cu precauție și acordul medicului permis gravidei. Iar, prospectul se găsește pe internet. Întotdeauna, o spun în cunoștință de cauză, medicamentele care au o doză de concentrare maximă a unei/unor substanțe active sunt foarte toxice organismului. De aceea, am recomandat Magne B6.