| AvalohAlyn a întrebat:

A luat cineva pastile de slabit? A mers? A dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu merita sa cumperi asa merita! Uita-te pe site, sunt mai multe intrebari ce tin de modalitati naturale si eficiente de a slabi.
Sanatate!

| SERIALS a răspuns:

Eu as vrea sa iau pastile de frumusete.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Sunt anumite pastile mai naturale, pe care le gasesti la plafar care sunt un mic ajutor alaturi de o dieta si sport. Dar nu fac miracole. Efortul tot tu trebuie sa-l depui, ma refer sa ai grija la ce mananci si sa faci un pic de efort fizic.
Si sunt pastile mai scumpe, chiar ilegale de slabit, care te slabesc intr-adevar, insa iti ataca stomacul, ficatul si ajungi sa ai probleme cu inima la 20 ani. Deci mai bine viu si mai plinut.

| Carolina1972 a răspuns:

S-ar putea sa te ingrasi mai tare de la pastile, nu sunt bune deloc. Mai bine incearca sportul, vei slabi si vei arata bine. Si eu vreau sa slabesc, crede-ma! Bafta:*

| Kostzy a răspuns:

Eu am slabit mancand numai mere pentru inceput.Bineinteles fiind baiat imi aparuse si burta.Am mancat in prima zi doar sase mere(Trei la pranz trei seara) a doua zi la fel, a treia zi am facut pauza, apoi am mancat iar vreo doua zile numai mere. apoi dupa ce am vazut ca burtica a scazut am renuntat. Dupa aceea am inceput sa imi calculez caloriile pe care le consum zilnic.In prezent mananc sub o 1200 de calorii zilnic, uneori chiar sub 800.Beau doar apa cu lamaie si seara la cina mananc doar 2 mere.Nu mai lua pastile pentru ca sunt daunatoare sau au efect doar pe moment

| Cristina1978 a răspuns:

Grija mare cu pastilele de slabit. Sunt impachetate frumos, dar evident, nu intotdeauna rezultatele sunt cele la care speri.
Tine cont de urmatoarele aspecte:
1. Nu exista pastila minune cu care sa slabesti peste noapte.
2. Fara un regim alimentar nici mama pastilei de slabit nu va avea nici un efect.
3. Fereste-te de chimicale precum Orlistatul si/sau Regenonul (care de altfel a si fost interzit in urma cu ceva ani)
4. Cauta pareri obiective, nu recenzii platite.
Arunca o privire aici: http://www.celmaibun.net/cele-mai-bune-pastile-de-slabit/. Pare un articol bine documentat care iti poate fi de ajutor.
Spor

| Nume0riginal a răspuns:

Man... Cele naturale reduc pofta de mâncare. Si cele chimice... Îți topesc stomacul.

| Stfingura22 a răspuns:

A luat o prietena de-a mamei mele pastile din astea... Într-adevăr a slăbit dar prea mult și nu se mai Oprea din slăbit...din păcate după 3 luni a murit NU LUA PASTILE PENTRU SĂNĂTATEA TA