| bebelusha93 a întrebat:

A folosit cineva pastile de slabit? Daca da, ce pastile si daca au dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| DeDexD a răspuns:

Draga sa iti zic ceva...stiu ca ai dat deja funda dar iti zic ce fac pastilele de slabit.
1.gheaguri de sange
2. dureri de cap
3. lesin
4.sunt toxice
5.nu prea poti slabi cu ele
dar iti recomand ceva Alcachofa De Laon
e foarte bun si poti slabi pana la 15 kilograme in 15 zilehappy

| Cosmin86 a răspuns:

XShape de la calivita. E foarte bun, dar trebuie combinat cu sport si dieta happy

| Mirela_Si_Marius_Pohodnicaru_1979 a răspuns (pentru Cosmin86):

Chiar da rezultate xShape? din pacate eu nu pot sa fac spor dar dieta pot! Vroiam sa stiu daca intr-adevar te-a ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mirela_Si_Marius_Pohodnicaru_1979):

Atunci iti recomand figure shaper tot de la ei, are extract de ceai verde. xShape e mai mult pentru sportivi ( un regim normal de slabit implica si sport ).

Ce dieta tii? Sper ca nu aberatii citite pe net sau "multe fructe si legume" sau "nu mai manca dupa ora 18" sau mai stiu eu ce tampenii.

| Wøodenpints a răspuns:

Alta care vrea să slăbească trişând. MAi puţină mâncare şi 2 ore de alergat îţi stau în gât?
Nu meriţi să slăbeşti. Rămâi morsă.

| bebelusha93 explică (pentru Wøodenpints):

E problema mea cum vreau sa slabesc dawinking Trebuia sa raspunzi doar daca ai folosit nu sa incepi tu sa critici...

| Wøodenpints a răspuns (pentru bebelusha93):

Ti-am dat un răspuns. Mănânci mai puţin şi faci 2 ore de mişcare pe zi. Aştia care încearcă cu pastile şi alte căcaturi inutile, merită să-şi distrugă toate organele şi să rămână pentru totdeauna nişte cisterne de grăsime.

| bebelusha93 explică (pentru Wøodenpints):

Multumesc pentru raspuns!
Probabil vobesti asa ca nu esti gras/a...
In fine...

| Wøodenpints a răspuns (pentru bebelusha93):

Normal că nu sunt. Am un corp atletic,pentru că eu nu stau doar cu fundul pe scaun îndopându-mă cu mâncare.
Şi urăsc oamenii graşi. Grăsimea pe corp înseamnă nesimţire faţă depropria persoană. Faptul că ai băgat mâncare în tine până ai ajuns un butoi de osânză,iar acum încerci să iei pastile ca să slăbeşti, după ce ţi-ai dat şi tu seama că nu arăţi a om, nu schimbă cu nimic situaţia.
Ţi-am zis, mişcare şi mănânci mai puţin. Dacă încerci altceva, sper să mori de ficat.

| bebelusha93 explică (pentru Wøodenpints):

Ms pentru raspunsul rautacios! Nu iti doresc sa fi nici gras/a nici bolnava!
Si cand esti gras poti sa fi si din motove de sanatate, dar nu mai conteaza.Multumesc ca mai facut sa ma simt prost!
Nu inteleg cum poti sa ii zici unui om SPER SA MORI!

| Wøodenpints a răspuns (pentru bebelusha93):

Tipic graşilor care vor să slăbească trişând. Dau vina pe probleme de sănătate.
Hai, spune-mi tu mie că până acum ai mâncat mai puţin de 2000 de calorii pe zi şi ai făcut măcaro oră de mişcare zilnic, dar te-ai îngrăşat.
Eu tot sper să mori de cancer ceva, de la pastilele alea. Eşti pur şi simplu inutilă dacă încerci să slăbeşti evitând mişcarea şi dai vina pe probleme de sănătate şi nu pe nesimţire.

| bebelusha93 explică (pentru Wøodenpints):

Fac aerobic de 2 luni.mai bine tine-ti dracu comentariile pentru tine.Nu vreau sa trisej si nu dau vina pe nimeni si pe nimic.Dar am o prietena care a fost la sptal la Bucuresti si i-a dat pastile de slabit, pentru a o ajuta...Si eu nu pot sa tin regim strict, pentru ca am spasmofilie.Am pus aici intrebarea, poate a patit cineva asa, sia luat niste pastile, gen sa favorizeze digestia sau chestii din astea! Nu inteleg cum poti sa fi atat de rautacios.

| Wøodenpints a răspuns (pentru bebelusha93):

Nu sunt răutăcios, sunt realist. Ţi spun exact ceea ce meriţi, nu ce vrei să auzi.
Iar aerobicul nu e mişcare. Ieşi din casă şi aleargă 2 ore în fiecare seară,aia mişcare.
Mai ai multe boli pe care să dai vina pentru kilogramele tale în plus? Deja devii penibilă,orice ţi-aş spune eu,tu încerci să te scoţi dând vina pe ceva ce teoretic este din cauza naturii, şi nu din a ta.
Uite de asta nu suport eu graşii, încerci să te minţi singură că nu e vina ta că ai ajuns o bucată de slănină umblătoare. Meritati toate glumele care se fac pe seama voastră şi toate miştourile pe baza grăsimii voastre în plus.
Dacă te ducea capul şi aveai măcar puţin respect pentru propriul organism, nu ajungeai aşa. Iar acum că ai ajuns, poţi macar să recunoşti că e din vina ta, că te-ai nesimţit şi te-ai îndopat cu mâncare şi nu ai făcut deloc sport.

| zumpy a răspuns (pentru Wøodenpints):

Incearca spirulina dart ai grija la ce mananci dupa c slabesti ca sa-.ar putea sa te angrasa iar

| Azµre a răspuns (pentru Wøodenpints):

E imposibil sa slabeasca numai din pastile... da daca face un cancer sau un ulcer la stomac atunci slabeste fie ca vrea fie ca nu vrea laughing, sportul si stilul de viata e baza

| Azµre a răspuns (pentru bebelusha93):

A da pentru digestie colon help sau fibre pentru cacare laughing

| Nickname1890 a răspuns:

Poti sa iei cate pastile vrei tu daca nu mananci mai putin si renunti la mancaruri grase, dulciuri si faina/paste fainoase/paine degeaba.

P.S. FA SPOOORT!

Răspuns utilizator avertizat
| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Nu sunt bune, du-te si fa sala si o savezi ca da rezultate

| bebelusha93 explică (pentru FuNdITaPeNtRuMiNe):

Cunosc o fata care a luat tomato plant, si chiar a slabit foate frumos si nici nu a mai pus la loc..Chiar daca iau pastile eu tot o sa merg la aerobic si o sa tin dieta...Dar ma gandeam ca poate ma ajuta sa slabesc, mai bine nu stiu cum sa zic

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns (pentru bebelusha93):

Sigur,poti sa incerci cu cevaproduse naturale

| Aoki a răspuns:

Incearca pastilele Tomato. Le gasesti in plafara, slabesti repede si fara dieta.Doar sa nu mai mananci paine si sa bei multa apa.

| andreeadanielaionescu a răspuns:

Sport fata mea

| bebelusha93 explică (pentru andreeadanielaionescu):

Eu v-am intrebat ce pastile, nu cum sa slabesc...Cititi mai bine de 7 ori intrebare...Ca oricine stie ca prin sport fata mea! Mai bine nu mai raspundeaihee hee