| adrianpetrican a întrebat:

Am o problema destul de grava! M-am strans foarte tare cu o bluza cu sfoara cu snur, mai precis acum vreo trei saptamani si de atunci am vazut ca am oxigenarea pe la 92-93 % si o dunga rosie la fiecare unghie! Ma simt somnolent mai tot timpul! Ce am oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este de la cap.
Mergi la medic!

| adrianpetrican explică (pentru Bula):

Precis? nu cumva este de la inima?

| adrianpetrican explică (pentru Bula):

Vezi ca te bag la malpraxis daca mor de la dunga rosie de la unghie

| Bula a răspuns (pentru adrianpetrican):

Stii ce e "malpraxis"?
Cand unul care se autoinituleaza "medic" iti taie piciorul cand ai guturai. big grin tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatura are unghia cu bluza?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o legătură cu șnurul. Din ce ai prezentat, nu se poate trage nici o concluzie.

| Yuoia a răspuns:

Nu au legatura. Mai ales dupa 3 saptamani.
E cazul sa te vada medicul cat mai repede.

| adrianpetrican explică (pentru Yuoia):

Ce medic? ala cardiolog?

| Gândesclarece a răspuns:

Draga Adrian tu nu vezi că sunt doua lucruri total diferite și nu aceleași? Nu înțeleg de ce te ai strâns așa de tare, voiai să te spânzuri și nu aveai lustra!? Dungă roșie ar putea fi de la lipsa de vitamine iar somnul de la căldură. Încearcă să faci și tu puțin sport.