| fetitza_8612 a întrebat:

Am o problema.Am observat ca cam o data pe luna cam atunci cind am ciclu de ceva timp deja in zona intima imi apare o bubitza la inceput rosietica care imi da mincarimi apoi cu timpul trece facinduse mai putin vizibila, este ca o pata rosie... ce mai e si asta? am oare o problema grava? e vreo boala ceva?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o boala, cu siguranta, probabil o infectie care in timpul menstruatiei este favorizata de prezenta sangelui (care e un mediu foarte bun pentru microbi). Mergi la ginecolog pentru diagnostic si tratament.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te la dermatologie, pana nu se agraveaza! Nu aici se rezolva asa ceva, iar ce se potriveste la cineva, nu e valabil si la altcineva! - organismele sunt foarte diferite, iar pielea este foarte sensibila!