| zerro17 a întrebat:

A mai auzit cineva ca poti ramane insarcinata mai usor daca iubitul ejaculeaza in apa? Eu unul, nu am mai auzit asta. Voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

De ce nu merge cu prezervativ? Pentru ca apa curata lubrifiantul de pe prezervativ si nu o sa alunece. Nu cred ca vrei sa incerci sa folosesti un prezervativ uscat...

14 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Ca sa ramai insarcinata ar trebui sa ejaculeze in... tine, nu afara!

| Cristiann25 a răspuns:

Nu cred asa ceva.

| zerro17 explică (pentru Cristiann25):

Nici eu, dar din ceea ce citesc pare a fi posibil... Desi mi-e foarte greu sa cred.

| Cristiann25 a răspuns (pentru zerro17):

Greu de tot! nu cred ca prin apa se poate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Documentează-te,
http://www.apropo.ro/......pa-6474057
Te pup!

| zerro17 explică (pentru anonim_4396):

Nu scrie nimic de sarcina. Ci doar ca prezervativul nu merge...desi iar nu as vedea, de ce?

| Oana92 a răspuns (pentru zerro17):

De ce nu merge cu prezervativ? Pentru ca apa curata lubrifiantul de pe prezervativ si nu o sa alunece. Nu cred ca vrei sa incerci sa folosesti un prezervativ uscat...

| SefaTa97 a răspuns:

Eu cred ca e un mit.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Da, aşa e! A spus şi la televizor că este posibil! Acum 2 ani pe la sfârşitul lui august, pe la 10 seara s-au cocârlăndit doi la Neptun în mare, şi a rămas însărcinată o tipă la Mamaia care întâmplător înnota şi ea în mare la aceeaşi oră. Procesul în care tipa de la Mamaia îi cere tipului de la Neptun pensie alimentară nu s-a terminat nici acum. Deh, justiţia română!

E bine să ştim lucrurile astea ca să ne putem feri pe viitor!

| zerro17 explică:

De pe un site:
"Ma mult decat atat, apa favorizeaza o deplasare mai rapida si mai profunda a spermatozoizilor catre cervixul femeii, contribuind astfel la cresterea sanselor ca aceasta sa ramana insarcinata.";
"3. Poate o femeie sa ramana insarcinata daca un barbat ejaculeaza in apa in care se afla si ea?

Teoretic, nu. "

| Visitor a răspuns:

Cum poate sa fie asa ceva?big grin in primul rand cu viteza de miscare a spermatozoizilor si distanta din apa pana in vagin apoi lor le trebu o zi intreaga sa ajungabig grinbig grin

| zerro17 explică (pentru Visitor):

Asta ma intreb si eu happy Cum poate sa fie asa ceva?
Dar dupca cum vezi parerile sunt impartite. Si sunt foarte indecis daca sa fac sau nu s.x in apa... Bine mentionez ca nu vreau sa am copil. Unii au inteles ca vreau sa am copil si ca nu stiu cum sa ii am mai usor laughing Si chestia cu "incearca si o sa vezi", clar sare din discutie. In plus stiam ca spermatozoizii sunt foarte sensibili, ca acum sa aflu ca ar cam fi al naibii de rezistenti. Si cum ai zis si tu, citisem undeva ca parcurg 2-3 mm pe minut... Deci e ciudata situatia. straight face

| killgara97 a răspuns:

Nu este drept..fiindca sperma in cntact cu apa (moare)

| kraZzZzY a răspuns:

Hai sa iti zic eu ceva spermatozoidul nu traieste mai mult de 30 sec in afara lichidului vaginalwinking asa ca... stai cill si dai la...