| AnneM123 a întrebat:

A mai patit cineva sa vomite de plans? Sa tuseasca pana isi provoaca voma? De ce se intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Fantonas a răspuns:

E un reflex (reflexul vagal), nu e nimic ciudat sa vomiti daca tusesti mult, posibil si la plans (as crede ca trebuie sa plangi foarte intens)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reflexul vagal cauzeaza asta.

| Antonia061006 a răspuns:

Da. Am patit-o de multe ori. Starea de neliniște si cea de tristete cat si celelalte stări pun sistemul imunitar la încercare. Din cauza stărilor de spirit ti se poate modifica si stare fizica poate sa ti se faca rau de la stare cat si de la tusit mai ales daca esti răcit. Nu te alarma este complet firesc. Sper ca te-am putut ajuta. Ai grija de tine laughing)