| MZc a întrebat:

A patit cineva ca de la anticoncepționale sa ai stari de depresie si anxietate? Iau de 2 săptămâni anticoncepționale Karissa si am avut niște stari oribile, vedeam totul in negru. Le-am întrerupt de 3 zile si sunt ok acum. Nu știu daca este clar de la anticoncepționale sau este o coincidenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sănătatea nu este nimic o coincidență sunt pastile pe care tu le ei le consumi și de asta ar trebuie sa fi conștientă și mai ales ca dacă le eie de mai mult timp este și normală ca sănătatea ta sa fie afectată te otrăvești cu pastile ale orice fel de pastile are o prescripție pe spatiale cutie sau în interiorul ei care spune scrie explică foarte clar reacțiile Adeverse dar cine stă să-le ia în serios? Cine sta sa citească ce rău îți poate race otrava aia? Nimeni! lăsați așa până a va îmbolnăviți și după găsiți voi pe cine sa dați vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te mai aștepți sa fi un om Sănătos când tu consumi otravă pentru corpul tău? Tu ai văzut din ce sunt făcute pastilele alea? Eu am văzut și știu! și știu și reacțiile adeverse eu ca bărbat știu asta tu ca femeie cum de nu le ști? Îți bați joc de corpul și sănătate ta și te aștepți sa mai fi un om Sănătos? Un om care este conștient știe ce face nu ia de capul lui toate otrăvurile și apoi când ajunge cu sănătatea la pat nici atunci nu citește prospectul.

| MZc explică (pentru anonim_4396):

Sunt prescrise de medicul ginecolog după un consult si teste, nu le am luat de capul meu. Din ce sunt făcute?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MZc):

Din chimicale care îți dăunează sănătății grav iar tu încă nu vezi asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MZc):

Nu team întrebat cine Țilea dat și de unde le ai. Este treaba ta ce faci cu corpul tău ai grija de sănătatea ta tot nai înțeles ce-ți explic. Tu ma întrebi din ce sunt făcute în loc sa cauți ce rău îți poate face și care pot fi reacțiile adverse căci pe prospect 100%la100% scrie totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dată ce tu ai întrerup să-le mai iei otrăvurile alea ca dacă ai citi din ce sunt făcute pastile alea tear durea capul de asta le și numesc otrăvuri ca asa și sunt anticoncepționalele toate o data ce ai văzut și conștientizezi ca te simți mai bine de când nu mai consumi otravă aia pai este evident? Ca otrava aia te punea la pământ?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte important!

https://m.sfatulmedicului.ro/......vente_1186

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ați citit prospectul, măcar din curiozitate? Acolo arată toate efectele adverse, arată că nu se ia acest anticoncepțional, fără analize medicale complete. Da, dacă aveți probleme medicale, chiar necunoscute, poate da efecte secundare nasoale!

| Baddboy a răspuns:

Nu mai lua, iti distrugi viata.
Lasa copii sa vina, uni isi doresc si nu pot avea.
Traim doar pentru placeri?